جمعه 28 تیر 1398
تاریخ انتشار : 02 فروردین 1395 - 11:12:46
برجسته ترین اساتید معماری ایران و جهان در تهران
برجسته ترین اساتید معماری ایران و جهان در تهران

سومین کنفرانس بین‌المللی معماری و سازه (با رویکرد بیونیک) به دبیری پروفسور محمود گلابچی با حضور استادان برجسته‌ای از دانشگاه‌های معتبر دنیا از جمله دانشگاه اشتوتگارت، دانشگاه ETH زوریخ، مدرسه معماری AA لندن، مدرسه معماری کپنهاگ دانمارک و بسیاری دیگر از دانشگاه‌ها و مراکز علمی و معتبر دنیا اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایربان ، دکتر محمود گلابچی چهره ماندگار معماری ایران از حضور گسترده استادان برجسته داخلی و خارجی در زمینه معماری بیونیک خبر داد و گفت: «این کنفرانس با ارائه مطالعات نظری و بررسی‌های تحلیلی در زمینه بیونیک و نیز طرح دیدگاه‌های نوین در زمینه معماری و مهندسی ساختمان، امکان استفاده از دانش بیونیک در زمینه خلق مفاهیم تازه و ایجاد فرم‌های سازه‌ای بدیع را بیش‌ازپیش فراهم می سازد                      

او که دارای کرسی یونسکو در معماری نیز هست در ادامه با تشریح علم بیونیک به اهمیت این مسأله در معماری امروز پرداخت و گفت: «علم بیونیک (بهره‌گیری از الگوهای طبیعی) برای دستیابی به فرم‌های بهینه و استفاده مناسب از مصالح و رویکردهای نوین تکنولوژی یک ضرورت برای ارتقای معماری محسوب می‌شود. برگزاری این کنفرانس تلاشی است در جهت گسترش مرزهای دانش در معماری با درک عمیق معماران از مفاهیم بیونیک به‌منظور ارتقای هنر مهندسی سازه

سردبیر مجله بین‌المللی International Journal of Architectural Technology  در پایان در ارتباط با لزوم بهره‌گیری از علوم جدید در معماری امروز افزود: «بهره گرفتن از دستاوردهای علم بیونیک در زمینه‌های طراحی، معماری و مهندسی از مهم‌ترین دستاوردهای علمی سال‌های اخیر جهان محسوب می‌شود. بیونیک دانشی نوین است، که با الهام و الگو گیری از طبیعت امکان پاسخ‌گویی به سؤالات فنی و تکنیکی در حوزه‌های گوناگون را فراهم می‌کند».

سومین کنفرانس بین‌المللی معماری و سازه (با رویکرد بیونیک)۲۱ و ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵ در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و با همکاری قطب علمی فناوری معماری برگزار می‌شود.

در این کنفرانس ۲ روزه استادان برجسته‌ای ایرانی و خارجی در زمینه معماری حضور خواهند داشت و آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های روز معماری با نگاه ویژه به علم بیونیک را با یکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت.

نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)