یکشنبه 28 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1393 - 09:29:30
گردشگری سلامت یکی از مزیت برجسته ایران است
گردشگری سلامت یکی از مزیت برجسته ایران است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدرضا کرباسیˈ روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی گردشگری و خدمات دراتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهارداشت: در پنج سال اخیر با کمک اتاق بازرگانی ایران کنفرانس های بین المللی متعددی را در حوزه گردشگری سلامت برگزار شده است .

وی تصریح کرد: ایران در گذشته در حوزه گردشگری سلامت در میان کشورهای اسلامی جایگاهی نداشت اما از سال 88 تاکنون، جذب گردشگر سلامت در مراکز و بیمارستان ها کشور 20 تا 30 درصد افزایش داشته که هر بیمار بطور متوسط سه تا پنج هزار دلار وارد ایران کرده است .

 دبیر کل اتاق بازرگانی و صنعت اکو بیان کرد: در زمینه هتل سازی، مراکز اقامتی و تفریحی باید برنامه ریزی 10 ساله انجام بدهیم که در راستای تولید برای صادرات باشد و باید هزینه اقامت و کیفیت خدمات دهی چنان باشد که گردشگران بیشتری به ایران سفر کنند.

کرباسی با اشاره به سیاست دولت در جذب گردشگر افزود: خارجیان علاقه وافری دارند که به ایران سفر کنند و باید شرایطی را برای استقبال و خدمت رسانی به این گردشگران فراهم کنیم.

دبیر کل اتاق بازرگانی و صنعت اکو ادامه داد: اولین اجلاس هتل داران و تورگردانان اکو سال جاری در ایران برگزار می شود که امیدوارم این اجلاس باعث جذب گردشگر به کشور شود.

رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی ایران نیز در این نشست با اشاره به آمارهای ساخت هتل در کشور گفت: در سال 1357، یکصد و 24هتل یک تا 5 ستاره وجود داشت که به مرور زمان این هتل ها تغییر کاربری دادند.

 

ˈشبنم بهرامی شبستریˈبا اشاره به سفر 3 میلیون بیمار افغان به هند افزود: با تلاش مسوولان مربوطه در تلاش هستیم که با صدور ویزای بیماران افغان ، این تعداد مسافر را به کشور سوق دهیم.

وی خاطرنشان کرد: پنجمین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت با همکاری سازمان اقتصادی اکو مهر و آبان ماه امسال در بیمارستان رضوی مشهد برگزار می شود.

نشست هم اندیشی گردشگری و خدمات روز چهارشنبه با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران، نمایندگان اتحادیه هتل و هتل آپارتمان های استان تهران و مراکز خدماتی و گردشگری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد


منبع : ایرنا/کد خبر : 1492210193
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)