پنج شنبه 03 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1393 - 11:30:32
معاون شهردار تهران تأکید کرد:
برخورداری از پیاده راه های ایمن و بانشاط از اولویت های مدیریت شهری است

 

معاون حمل‌ونقل‌ و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تمهیدات شهرداری برای حفظ کرامت انسانی و توسعه پیاده روی گفت: تدابیر و تمهیدات لازم برای تبدیل پیاده راه ها به مکانی آرام، ایمن و نشاط بخش برای عابران پیاده به عنوان یک اولویت، نزد مدیریت شهری قرار دارد.

برخورداری از پیاده راه های ایمن و بانشاط از اولویت های مدیریت شهری است

سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به سیاست های شهرداری تهران بر توسعه پیاده راه ها و حفظ کرامت انسانی اظهار داشت: باید با استفاده از راهکارهای اصولی و اجرای روش‌های علمی، حریم پیاده‌روها صرفاً به تردد انحصاری عابران پیاده اختصاص یابد.

 

وی با توجه به نقش خط کشی عابر پیاده بیان داشت: خط کشی عابر پیاده مناسب ترین وسیله برای اعلام هشدار به رانندگان است، و به همین دلیل مطالعات جامعی را در زمینه ارتقای کیفی و کمی خط کشی ها انجام داده و مشاور مجربی را به این منظور به کار گرفته ایم تا بتوانیم سطح ایمنی عابران پیاده را تا جای ممکن افزایش دهیم.

 

تشکری هاشمی  افزود: خط کشی های استاندارد عابر پیاده مطابق با شرایط جغرافیایی و ضوابط منطقه ای از انواع مختلفی برخوردارند، و خطوط عابر پیاده در محل هایی که عابران بیشتری تردد می کنند، از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و کاربرد بیشتری دارند.

 

وی با تأکید بر ضرورت به کارگیری روش های نوین در زمینه ارتقای ایمنی عابران پیاده، تصریح کرد: تغییر مواد مصرفی و اصلاح خطوط به منظور کاهش لغزندگی و انتخاب مناسب ترین رنگ های ترافیکی برای خط کشی گذرگاه های عابر پیاده، از جمله مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است.

 

معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد فضای پیاده راهی که علاوه بر تامین فضای امن، باعث نشاط عابران پیاده شود از جمله ابعاد مؤثر بر افزایش کیفیت مسیرهای پیاده روی است و در تهران نیز همچون کلان شهرهای پیشرفته جهان ایجاد فضای پیاده روی مطمئن و جذاب از جمله سیاست های مدیریت شهری است.


منبع : تین نیوز/کد خبر : 18711310193
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)