سه شنبه 25 تیر 1398
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1394 - 09:58:56
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
میانگین عمر در ایران به ۷۳ سال رسیده است

ایربان- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است، تاکید کرد: اگر می‌خواهیم کشور پیشرفت کند بدون شک باید انسان سالم و تندرست داشته باشیم.

میانگین عمر در ایران به ۷۳ سال رسیده است
دکتر سید حسن هاشمی در همایش ورزش،‌ بهداشت و سلامت که در پارک خورشید مشهد برگزار شد، گفت: بیماری فشار خون یک بیماری ناشناخته است که باعث بروز سکته‌های مغزی در انسان می‌شود.
 
وی افزود: سکته علت بیش از ۵۰ درصد مرگ و میر در ایران است که ۳۵ درصد این سکته ها را سکته‌های قلبی و ۴۷ درصد را سکته‌های مغزی شامل می‌شود.
 
دکتر هاشمی ادامه داد: در ایران سه تا چهار برابر میزان معمول نمک مصرف می‌شود که باعث بیماری های متعدد و افزایش احتمال سکته می‌گردد.
 
وی با بیان اینکه تحرک یکی از نیازهای امروز ایرانی ها است گفت: انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است و اگر می خواهیم کشور پیشرفت کند بدون شک باید انسان سالم و تندرست داشته باشیم، حتی برای عبادت هم باید انسان تندرست و بانشاط باشیم.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی میانگین عمر در ایران ۵۵ سال بود که این رقم امروز به ۷۳ سال رسیده است.
 
براساس گزارش وب دا، دکتر هاشمی در پایان گفت: همه باید به سلامت خود اهمیت بدهند و دولت هم تلاش خواهد کرد تا با ممنوع کردن محصولات غذایی مضر باعث ارتقای سلامت مردم شود//

منبع : ایسنا/کد خبر : 217112100594
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)