سه شنبه 25 تیر 1398
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1394 - 12:00:28
توسعه حمل‌و‌نقل روستایی

ایربان- معاون وزیر راه و شهرسازی از در دست احداث بودن بیش از 15 هزار کیلومتر راه‌روستایی در سراسر کشور خبر داد و اعلام کرد: 10 تا 15 هزار وسیله نقلیه برای شبکه حمل و نقل روستایی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تامین می شود.

توسعه حمل‌و‌نقل روستایی
سیدحسین میرشفیع در سفر به سمنان و در دیدار با استاندار این استان گفت: 15 هزار کیلومتر راه روستایی، در مراحل اجرای زیرساخت، اجرای آسفالت اولیه و ... در کشور در دست احداث است.
 
وی افزود: راه‌های روستایی کشور 156 هزار کیلومتر در روستاهای بالای 20 خانوار را شامل می‌شود که 132 هزار کیلومتر از این راه‌ها، آسفالته و شوسه است.
 
میرشفیع با اشاره به جاری شدن سیل در برخی نقاط کشور در اواخر تیرماه امسال افزود: بیشترین آسیب این سیلاب‌ها به پل‌های بزرگ با 20 متر دهنه وارد شده است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی مجموع طول پل‌های بزرگ در راه‌های روستایی کشورمان را بیش از 83 هزار متر عنوان و خاطرنشان کرد: در جریان سیل اخیر، زیرپایه برخی از این پل‌ها آسیب دیده است.
 
وی گفت: سال 93 اعتبار مورد نیاز برای مرمت این پل‌ها یک هزار و 560 میلیارد ریال برآورد شد که متاسفانه این رقم نیز تخصیص نیافت.
 
میرشفیع با بیان اینکه در سال‌های گذشته بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها بر مسایل زیرساختی راه‌های روستایی بوده است، ادامه داد: توسعه و تقویت شبکه حمل و نقلی در راه‌های روستایی اکنون در دستور کار قرار گرفته است.
 
او از تامین 10 تا 15 هزار وسیله نقلیه برای شبکه حمل و نقل روستایی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور خبر داد و افزود: این اقدام به منظور اطمینان بخشی به روستاییان برای دسترسی مطمئن و ایمن برای حمل و نقل است.
 
همچنین محمد وکیلی، استاندار سمنان در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی، خواستار توجه بیشتر برای احیا و حفظ راههای روستایی استان سمنان شد.
 
وی گفت: برای حفظ راه‌های روستایی و عدم ساخت و ساز در حریم راه‌های روستایی ، نصب علایم هشدار دهنده بسیار حائز است لذا باید این علایم برای رعایت حریم راه‌های روستایی و عدم تجاوز به حریم این راه‌ها در محل مناسبی مستقر شود.
 
استاندار سمنان ساماندهی ورودی‌های شهرها با ایجاد میدان برای فعال شدن اقتصاد شهری را مهم برشمرد و افزود: ایجاد کمربندی و فاصله گرفتن از شهر موجب عدم رونق اقتصاد شهری می شود.
 
وی همچنین به اقدامات و تلاش‌های اداره کل راه و ترابری استان اشاره کرد و افزود: استفاده از ماشین آلات راه‌سازی برای ترمیم و تجهیز راه‌های استان خصوصا راه‌های روستایی گام بسیار خوبی است که راه و ترابری آن را برداشته است//

منبع : ایسنا/کد خبر : 217717100594
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)