شنبه 26 اسفند 1396
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 - 13:10:39
مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران:
برنامه های پساتحریم صنعت برق

ایربان- حسینی میزان خاموشی سال جاری برای هر مشترک را نیز 35صدم دقیقه اعلام کرد در حالی که در سال گذشته خاموشی هر مشترک 53 صدم دقیقه بوده‌است.

برنامه های پساتحریم صنعت برق
سید زمان حسینی مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران در نشستی خبری با اشاره به اینکه سال 94 به لحاظ اقتصادی و سیاسی سال خاصی بوده اظهار داشت: با وجود متفاوت بودن شرایط طی سال جاری برق تهران قبل از زمان پیک اقدامات مربوط به سرویس،‌ تعمیر،‌نگه‌داری را انجام داده‌است.
 
وی با بیان اینکه زمان پیک تابستان سال جاری با سال 93 متفاوت بوده‌‌است، افزود: در سال جاری اواخر خرداد و اوایل تیر بیشترین گرما و مصرف برق را داشته‌ایم که به طوری که در دهم تیرماه پیک مصرف برق به 8989 مگاوات رسید البته باید در نظر داشت که احتمال افزایش گرما و رشد مصرف برق را در اواخر مرداد و اوایل شهریورماه نیز داشته‌باشیم.
 
حسینی پیک مصرف برق را در سال جاری 8989 مگاوات اعلام کرد که نسبت به سال گذشته که این رقم 8962 بوده سه صدم درصد رشد داشته که البته پیش‌بینی ما رشد 500 مگاواتی بوده‌است.
 
وی در ادامه به پروژه‌های برق منطقه‌ای در سال جاری اشاره و تصریح کرد: برای سال 94، 67 پروژه با اعتبار 218 میلیارد تومان در دست اجرا داریم که عمده این پروژه‌ها مثل نیروگاه فیروزکوه و پرند قبل از زمان پیک وارد مدار شده‌اند.
 
حسینی میزان خاموشی سال جاری برای هر مشترک را نیز 35صدم دقیقه اعلام کرد در حالی که در سال گذشته خاموشی هر مشترک 53 صدم دقیقه بوده‌است.
 
مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران سال 95 را نیز به لحاظ اقتصادی و سیاسی خاص دانست و گفت: برای سال آتی نیز برنامه‌هایی از جمله تعمیرات را در نظر گرفته‌ایم چرا که با توجه به لغو تحریم‌ها پیش‌بینی بهبود در شرایط اقتصادی می‌رود که به این ترتیب مراکز تولیدی فعال شده و به تبع آن نیز مصرف برق افزایش پیدا خواهد کرد لذا اقداماتی انجام می‌شود که بتوانیم سال 95 را در شرایط خوبی پشت‌سر بگذاریم.
 
وی در ادامه به پروژه‌های مربوط به سال آتی اشاره و تصریح کرد: برای سال 95، 47 پروژه با اعتبار 557 میلیارد تومان به اتمام خواهد رسید.
 
وی همچنین به عبور از زمان پیک تابستان سال جاری با همکاری مشترکین اشاره و اظهار داشت: همکاری‌هایی که مشترکین داشته و اقداماتی که از جانب برق منطقه‌ای و توزیع برق تهران انجام شد باعث شد که با کمترین خاموشی از زمان پیک مصرف برق عبور کنیم.
 
حسینی در ادامه به توافق هسته‌ای با کشورهای 1+5 اشاره و تصریح کرد: بعد از زمان توافق کشورهای مختلفی وارد مذاکره با ما شدند که از جمله آنها هیات‌هایی از آلمان، چین و کره جنوبی بوده فردا نیز طی جلسه‌ای در استانداری قرار مذاکره با 30 کشور گذاشته می‌شود.
 
وی اظهار داشت: در مذاکراتی که با کشورهای خارجی تاکنون داشته و در آینده نیز خواهیم داشت توجه به تولید داخل را در اولویت خود قرار داده‌ایم اما در برخی موارد نیز نیاز داریم که تجهیزات و تکنولوژی را وارد کشور کنیم.
 
وی پروژه‌هایی را که قرار است با مشارکت کشورهای خارجی انجام شود مربوط به نیروگاه تولید پراکنده، نیروگاه‌های خورشیدی و بادی عنوان کرد که با سیاست دولت و وزارت نیرو اجرایی خواهد شد.
 
مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران همچنین به پروژه‌های برق‌رسانی به واحدهای مسکن مهر اشاره کرد و گفت: تامین برق 400 هزار واحد مسکن مهر به عهده ما گذاشته شده که تاکنون 60تا 70 درصد واحدها به بهره برداری رسیده است که هیچ کدام بدون برق نیستند و تماما با امکاناتی که در اختیار داشتیم برق‌رسانی شده‌اند.
 
وی ادامه داد: ما فقط تا این حد توانستیم از اعتبارات داخلی برای برق‌رسانی به واحدهای مسکن مهر استفاده کنیم اما با ظرفیت امکاناتی که در دست داریم ادامه کار میسر نیست و باید نقدینگی و اعتبار جدید در اختیارمان قرار داده شود.
 
حسینی خاطر نشان کرد: 400 میلیارد تومان برای تهیه زیر ساخت 400 هزار واحد مسکونی مسکن مهر باید در نظر گرفته شود که یک سوم تخصیص این اعتبار باید از جانب بخش اجرایی یک سوم استانداری و یک سوم را نیز دولت باید تخصیص دهد و دولت باید تشخیص دهد که در حال حاضر آنچه مربوط به وزارت نیرو می‌شود 70 تا 80 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
 
مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران مشکل تامین زیرساخت‌های مسکن مهر به مسائل اقتصادی باز می‌گردد و مسئولین نیز آن را مورد تایید قرار داده‌اند اما حقیقت این است که 400 میلیارد تومان باید در بودجه پیش‌بینی شود و ما نیز این مسئله را به استانداری‌های تهران، البرز و قم اعلام کردیم که برای ادامه کار باید مسائل مالی و بودجه‌ای حل شود.
 
وی همچنین به پروژه‌های مربوط به هفته دولت اشاره و اظهار داشت: 67 پروژه توسعه،‌ اصلاح و بهینه‌سازی را تعریف کرده‌ایم که برای این تعداد پروژه 280 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم//

منبع : ایلنا/کد خبر : 22168260594
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)