پنج شنبه 06  اردیبهشت 1403
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1394 - 11:18:25
عضو فراکسیون گردشگری مجلس:
درآمد گردشگری در ترکیه بیشتر از درآمد نفت ایران

ایربان- یک عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت اقتصادی گردشگری، گفت: معتقدم اگر بتوانیم گردشگری را به حرکت درآوریم، درآمد بیشتری از نفت دارد؛ کما اینکه در حال حاضر، درآمد گردشگری در کشوری مثل ترکیه از درآمد نفت ما بیشتر است.

درآمد گردشگری در ترکیه بیشتر از درآمد نفت ایران
عابد فتاحی عنوان کرد: بعد از انقلاب اسلامی آن‌طور که باید به زیرساخت‌های گردشگری نپرداختیم. در تهران، شمال و حتی کیش و قشم به میزانی که باید هتل نساختیم. این درحالی است که ما یک کشور چهار فصل هستیم و می‌توانیم در هر فصل گردشگر داشته باشیم.
 
این نماینده مجلس بر اهمیت آموزش آکادمیک رشته‌هایی مثل گردشگری و هتلداری تاکید کرد و افزود:‌ جوانان ما به دنبال رشته‌هایی مثل پزشکی و داروسازی هستند و فکر می‌کنند فقط در همین رشته‌ها پول است. اما در اروپا درآمد یک فوق لیسانس هتلداری 10 برابر یک جراح است. این حرف که پدر و مادرها می‌گویند بچه‌های ما حتما باید پزشک و جراح شوند در دنیای آینده جایگاهی ندارد.
 
نماینده ارومیه در مجلس در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به گردشگری سلامت در آذربایجان غربی، گفت: یکی از نقاط خطرناک گردشگری در ایران این است که وقتی گردشگری می‌بیند به جای این که به آن‌ها احترام بگذارند می‌خواهند سرشان کلاه بگذارند این باعث می‌شود وقتی آنها به کشور خودشان برگشتند نسبت به ما بدبین شوند. ما باید کاری کنیم کسانی که به کشور ما می‌آیند صادقانه و درست برخورد کنیم. چرا ویزیت پزشک برای کسی که از کردستان عراق به آذربایجان غربی می‌آید باید سه برابر باشد و حتی خدمات دولتی هم برای او سه برابر باشد؟
 
او ادامه داد: ما نباید سر کسانی که برای مقاصد درمانی به کشور ما می‌آیند کلاه بگذاریم. ما مسلمان هستیم و باید منافع ملی را در نظر بگیریم نه منافع شخصی را. خیلی از این افراد شکایت می‌کنند که مثلا برای یک تزریقات ساده از آنها 300 هزار تومان گرفته‌اند.
 
فتاحی همچنین بر لزوم حفظ امنیت گردشگران تاکید و اظهار کرد: ما نباید در فرودگاه‌هایمان نگاه امنیتی زیادی داشته باشیم. اولین چیزی که یک گردشگر می‌خواهد امنیت است. در کنار آن، ارزانی است که کشور ما برای گردشگران خارجی که با دلار و یورو به کشور می آیند مقصد ارزانی است.
 
این عضو فراکسیون گردشگری در پاسخ به سوالی درباره ذهنیت منفی بسیاری از کشورها به ایران گفت: ما جزو کشورهایی هستیم که در خارج از کشور ماهواره‌های زیادی داریم. این‌ها به جای این که دائما بحث‌هایی انجام دهند که اکثرا سیاسی هستند، تمدن، امنیت و زیبایی‌های ایران را به نمایش بگذارند.
 
فتاحی همچنین تصریح کرد: سفارت‌خانه‌های ایران در کشورهای دیگر هم باید به طور شبانه‌روزی، ایران و عظمت ایران را نشان دهند.//

منبع : ایسنا/کد خبر : 23232160694
نظرات شما
mahmoudi
12:58:49 | 1394-06-18
ok
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)