یکشنبه 03 تیر 1397
تاریخ انتشار : 09 خرداد 1395 - 09:50:27
20 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی در ایران

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان-  مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: جمعیتی بالغ بر 20 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی در ایران وجود دارد. 

20 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی در ایران
شبکهٔ اجتماعی، ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی(که فردی یا سازمانی هستند) تشکیل شده و توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی ها مانند ایده‌ها، دوست‌ها و خویشاوندی بهم متصلند. 
 
استفاده از خدمات شبکه‌های اجتماعی در شبکه اینترنت و فضای مجازی، روزبه‌روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند بطوریکه میلیون ها نفر در دنیا از این شبکه ها استفاده می کنند.
 
حسین کشایی افزود: امروزه، ارتباطات به صنعتی تبدیل شده که همه شئون زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است. 
 
وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی ارتباطات (27 اردیبهشت) تحت عنوان 'صنعت ارتباطات، فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر جامعه' گفت: نباید در برابر صنعت ارتباطات بی‌تفاوت بود بلکه باید آن را بشناسیم و نسبت به آن‌ حساسیت نشان دهیم. 
 
مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: این شرکت دو میلیون و 400 هزار خط تلفن ثابت، چهار میلیون و 600 هزار خط تلفن همراه و 800 هزار مشترک اینترنتی را پوشش می‌دهد. 
 
کشایی با اشاره به اهمیت توسعه و ارتقای سیستم‌ها و خدمات مخابراتی به مردم افزود: امسال درصددیم پوشش مخابراتی نسل چهارم تلفن همراه را در اختیار مردم قرار دهیم زیرا شهروندان روز به روز نیازمند سرویس‌های مخابراتی جدید هستند. 
 
وی تصریح کرد: ما هنوز نتوانسته ایم بخوبی پاسخگوی نیازهای مردم باشیم زیرا کارهای اجرایی در بخش مخابرات بسیار پرهزینه، پیچیده و زمانبَر است. 
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پیش از این گفته بود که همه شهرهای بزرگ کشور امسال دارای نسل چهارم تلفن همراه می شوند. 
 
نسل چهارم تلفن همراه بر مبنای پروتکل اینترنت(IP) داده‌های صوتی و تصویری را با سرعتی بسیار بالاتر از نسل‌های قبل(از یکصد مگابیت در ثانیه تا یک گیگابیت در ثانیه) در اختیار کاربر قرار می‌دهد.//

منبع : ایرنا/کد خبر : 319610090395
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)