یکشنبه 03 تیر 1397
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 - 10:56:55
مسکن‌های حاوی مخدر مدت زمان درد کشیدن را طولانی می‌کنند.

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- اگرچه روش استاندارد برای درمان درد، مسکن‌های حاوی مخدر است اما بر اساس مطالعات اخیر این داروها در برخی موارد مدت زمان درد کشیدن را طولانی می‌کنند.

مسکن‌های حاوی مخدر مدت زمان درد کشیدن را طولانی می‌کنند.
متخصصان دانشگاه کلرادو در بررسی روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند: درمان این حیوانات با مورفین موجب می شود مدت زمان درد در آنها تا چند ماه طول بکشد و می توان این طور نتیجه گرفت که مصرف این دارو برای تسکین درد در انسان نیز شرایط را وخیم‌تر می‌سازد.
 
تحقیقات اخیر که به بررسی تاثیرات مسکن‌های حاوی مخدر از مورفین گرفته تا "ویکودین" پرداخته نشان می‌دهد بیماران مبتلا به دردهای جسمی بدون مصرف این داروها سریعتر درمان شده و همچنین این داروها در درمان طولانی مدت کمردرد موثر نیستند.
 
محققان دانشگاه کلرادو در یک مطالعه دیگر که سال 2013 انجام شده بود مشاهده کردند موش‌هایی که تحت جراحی شکمی قرار گرفته اند با مصرف داروهای حاوی مورفین در مدت زمان طولانی تری درد داشته اند و در نتیجه دوره بهبودی در آنها دو تا سه برابر بیشتر شده است.
 
نتایج این بررسی حاکی از آن است که افزایش مصرف داروهای حاوی مخدر برای تسکین درد در انسان می تواند به طولانی شدن درد مزمن منجر شود که دلیل آن تاثیر مخرب این داروها بر سیستم ایمنی و نخاع است.
 
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، دکتر "پیتر گریس" یکی از محققان این مطالعه گفت: در ابتدا مصرف مورفین باعث می‌شود درد به شدت تسکین پیدا کند اما با گذشت زمان توانایی این دارو در تسکین درد کاهش می‌یابد.//

منبع : ایسنا/کد خبر : 323012120395
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)