یکشنبه 03 تیر 1397
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 - 13:05:06
رفع آلودگی‌های نفتی نیازمند تامین اعتبار

پایگاه خبری-تحلیل ایربان- عضو هیات علیم پژوهشکده صنعت و محیط زیست  اعلام نمود که رفع آلودگی های نفتی نیازمند توجه و اعتبار بیشتر است.

رفع آلودگی‌های نفتی نیازمند تامین اعتبار

بیژن بمبی عضو هیئت علمی پژوهشکده صنعت و محیط زیست در خصوص مقابله طبیعی با آلودگی‌های نفتی کشور اظهار داشت: در طبیعت باکتری‌هایی مشاهده شده که نفت خوار هستند و با تغذیه از نفت انرژی گرفته و تکثیر می‌شوند، این موجودات آلودگی‌های نفتی را به شکلی پاک به موادی غیر سمی تبدیل می‌کنند.

وی ادامه داد: استفاده از باکتری‌های نفت خوار برای مقابله با آلودگی‌های نفتی مکان‌های استخراج نفت برای جزیره خارک به شکل پایلوت (آزمایشی) انجام شده که موفقیت آمیز بوده است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده صنعت و محیط زیست تصریح کرد: واحد اچ اس ای خاک شرکت فلات قاره، نتیجه مقابله با آلودگی نفتی را به وسیله این باکتری‌ها تایید کرده است.

بمبی با بیان اینکه تمام مناطق فلات قاره از جمله لاوان،  قشم به دلیل وجود ترمینال و چاه‌های استخراج نفت با آلودگی دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: به دلیل مشکل کمبود بودجه و تامین منابع هم اکنون پاکسازی مناطق از آلودگی‌های نفتی متوقف شده و ادامه کار منوط به تامین اعتبار است.//


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان/کد خبر : 32637190395
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)