سه شنبه 04  اردیبهشت 1397
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 - 14:36:03
قبرس، مقصد گردشگران فراری از خطر

 

فرستاده‌شده:&l

قبرس، مقصد گردشگران فراری از خطر

 

فرستاده‌شده:

گردشگرانی که ار ترس نابسامانی‌ و حملات تروریستی در کشورهای اروپایی و منطقه خاورمیانه فراری شده‌اند، این روزها به قبرس روی آورده‌اند و به همین منظور دولت این کشور در حال تقویت زیرساخت‌ها برای جذب حداکثری مسافران خارجی است.

مقامات گردشگری این کشور اعلام کرده‌اند که قصد دارند با اضافه کردن به تعداد تفرجگاه‌های ساحلی و زمین‌های گلف، رشد قابل توجه اخیر در آمار گردشگری خود را حفظ کنند.

اقتصاد قبرس در سال ۲۰۱۵ پس از تحمل سه سال رکود، جان تازه‌ای به خود گرفته و پیش‌بینی می‌شود در اثر این استقبال، آمار مربوط به تعداد گردشگران و درآمد این صنعت تا پایان سال ۲۰۱۶ شاهد رکورد جدیدی باشد.

رونق هتل‌ها و رستوران‌های قبرس در اولین فصل سال جاری میلادی به رشد ۲.۷ درصدی درآمد گردشگری این کشور منجر شده است. تعداد گردشگران خارجی قبرس در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۶ رشدی ۲۲ درصدی را تجربه کرده و درآمد این بخش را تا ۱۹ درصد افزایش داده ست.

وزیر گردشگری قبرس درباره این تغییرات گفت: ما تا حالا سال شگفت‌انگیزی داشته و در ادامه خواهیم داشت. با از سر گرفته شدن سفر گردشگران روس و افزایش تعداد مسافران انگلیسی، قبرس به بازار پررونق صنعت گردشگری تبدیل شده که موقعیت خوبی در میان جزایر مدیترانه‌ای به دست آورده و به یک مقصد امن تبدیل شده است.

این مقام دولتی در ادامه افزود: ما برنامه استراتژیک ۱۰ ساله‌ای داریم که ما را از رقبایمان متفاوت می‌کند و با پروژه‌های زیربنایی به سمت جلو حرکت می‌کنیم.

افتتاح یک اقامتگاه ساحلی در ماه آینده و ساخت بندرگاهی تجملاتی که ۶۰۰ وسیله نقلیه دریایی را در خود جای می‌دهد، ‌از جمله این طرح‌های زیرساختی برای جذب گردشگر بیشتر به قبرس است.//


منبع : ایسنا/کد خبر : 32852240395
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)