یکشنبه 03 تیر 1397
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1395 - 00:43:20
نماینده مردم لنگرود:
درآمد حاصل از حضور سران خارجی را هم جزء درآمدهای گردشگری حساب می‌کند!

 

فرستاده‌شده:&l

درآمد حاصل از حضور سران خارجی را هم جزء درآمدهای گردشگری حساب می‌کند!

 

فرستاده‌شده:

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به شاخص های بین المللی حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، گفت: بر اساس معیارهای موجود، کشورمان در ردیف 10 کشور برتر دارای تنوع میراث فرهنگی قرار دارد؛ لذا طبق محاسبه ها باید میزان درآمد حوزه گردشگری و میراث فرهنگی نیز متناسب با جایگاه کشورمان در میان 10 کشور برتر دنیا باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: باید 10 درصد درآمد گردشگری دنیا به کشورمان اختصاص یابد اما به دلیل استفاده نامناسب از استعدادهای گردشگری، هم اکنون از 60 کشور دنیا در زمینه میزان درآمد گردشگری عقب هستیم.

وی تصریح کرد: آمارهای ارائه شده در این حوزه نیز درست نیست؛ به عبارتی، عنوان می شود 5 الی 6 میلیاد دلار درآمد در حوزه گردشگی برای کشورمان حاصل شده در حالی که بخشی از آن مربوط به حضور سران خارجی سایر کشورها و مرتبط با امور کاری است.

میزبانی ایران  از 20 میلیون گردشگر در افق 1404
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه برای احتساب میزان درآمد گردشگری باید بر اساس معیار های استاندارد جهانی و نسبت به انگیزه افراد وارد شده به کشور توجه کرد، ادامه داد: هم اکنون درآمد گردشگری کشورمان کمتر از 1 میلیارد دلار است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم ضمن اشاره به اینکه برای افزایش درآمد در این عرصه باید برای گردشگران و فعالان این حوزه انگیزه ایجاد شود، گفت: نمی توان تلاش های نادیده گرفت ولی باید قدم های اساسی برای رفع مشکلات و ایجاد رونق در این صنعت جهانی برداشته شود.

لاهوتی صنعت گردشگری را سومین اقتصاد برتر دنیا دانست و افزود: خوشبختانه در افق 1404 پیش بینی شده که کشورمان میزبان 20 میلیون گردشگر باشد تا بتوان به درآمد 30 میلیاردی در این عرصه دست یابیم.

توافق‌های دوطرفه با سایر کشورها برای سهولت تردد گردشگران
وی ضمن اشاره به راهکارهای ایجاد رونق در حوزه گردشگری، بیان کرد: می توان بر اساس توافق های دوطرفه با سایر کشورها، موضوع حذف روادید را مطرح کرد تا گردشگران با سهولت بیشتری به کشورمان سفر کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: هم اکنون در برنامه ریزی ها و پیش بینی ها نسبت به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی عقب هستیم لذا باید با جدیت بیشتری گام برداریم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم خاطرنشان کرد: می توان درآمد های حاصل شده در عرصه گردشگری را جایگزین درآمدهای نفتی برای کشور کرد اما به دلیل برخی تفاوت سلیقه ها این مهم محقق نشده است.//


منبع : خبرگزاری خانه ملت/کد خبر : 33032270395
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)