پنج شنبه 03 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1396 - 08:10:34
معاون اول دولت دوازدهم:
محیط زیست مساله عاجل ایران است

اسحاق جهانگیری گفت: محیط زیست مسأله عاجل ایران است نه یک مسأله فضیلتی باید بدانیم تهدیدهای زیادی پیش روی ماست و اما فرصت هایی نیز مقابل ماست.

محیط زیست مساله عاجل ایران است
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ایربان به نقل از برنا، اسحاق جهانگیری در مراسم معارفه رییس جدید سازمان حفاظت از محیط زیست پس از اهدای لوح تقدیر به ابتکار، رییس سابق این سازمان حکم عیسی کلانتری رییس جدید سازمان را هم تقدیم او کرد.
 
او گفت: اولین جلسه ای که در دولت دوازدهم حضور پیدا می کنم و اولین سخنرانی من در دولت دوازدهم است.
 
جهانگیری اظهار کرد: فرصت چند روزه ای در پیش داریم برای مطرح شدن مسائل کشور امیدوارم فضای همکاری بیشتری میذن مردم و دولت ایجاد شود.
 
او افزود: دولت قدر اعتماد مردم را می داند و امیدوارم به مطالبات آنان بپردازد.
 
او با اشاره به شخصیت ابتکار گفت: او تاکنون در حوزه مسئولیت خود به خوبی درخشیده است باید دانست که این حوزه پیچیدگی های خودش را دارد و باید همه را راضی نگاه داشت. با مسئولیت جدیدی هم که به او داده اند که باید حقوق نیمی از کشور رعایت شود و به مطالباتشان رسیدگی شود.
 
او همچنین به معارفه عیسی کلانتری پرداخت و گفت: او تجربه ارزشمندی در وزارت کشور و منابع طبیعی به دست آورده است. به گفته او در شروع دولت یازدهم با مسائل زیادی از جمله بنزین و الودگی هوا در کلانشهر ها رو به رو بودیم و به همین دلیل با نگاه جدی به مسائل محیط زیستی نام خودش را دولت محیط زیستی گذاشت.
 
وی افزود: ما به دلایلی که برای همه روشن است نتوانستیم به وعده هایمان در مسائل مالی عمل کنیم.
 
جهانگیری تصریح کرد: محیط زیست مسأله عاجل ایران است نه یک مسأله فضیلتی باید بدانیم تهدیدهای زیادی پیش روی ماست و اما فرصت هایی نیز مقابل ماست.
 
وی خاطرنشان کرد: کاری که ترامپ کرد بی ابرویی برای او درست کرد که از توافق پاریس کناره گیری کرد. ما به دنبال ایران توسعه یافته ایم توسعه ای متوازن نه توسعه ای که فردای ایران را به خطر بیاندازد.
 
جهانگیری در پایان گفت: باید تصویر واقعی از محیط زیست به مردم داده شود و این مسئله دولت و شهروند نمی شناسد. ما با بحران آب و تهدید های ریزگردها رو به رو هستیم.

منبع : برنا/کد خبر : 34657240596
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)