پنج شنبه 03 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 04 شهریور 1396 - 15:19:15
۱۹ درخواست محیط بانان از رییس جدید سازمان حفاظت از محیط زیست

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- محیط بانان مهمترین مطالبات خود را از رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نمودند.

۱۹ درخواست محیط بانان از رییس جدید سازمان حفاظت از محیط زیست
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ایربان به نقل از برنا، نزدیک به سه هفته از انتصاب عیسی کلانتری به ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست می گذرد، پس از این انتصاب برنا به سراغ یکی از محیط بانان کشور رفت. 
 
بر خلاف بیشتر افراد وقتی پای دل محیط بانان بنشینید خبری از انتقادات یک طرفه و درخواست های معقول نیست به همین دلیل وقتی از احمد بحری درمورد دوران ریاست ابتکار سوال شد گفت: ما سال ها به روش های  مختلفی مطالبه کردیم و برخی از این مطالبات نتیجه بخش بوده است.
 
او با بیان اینکه در دوره های قبل صدایشان به گوش مردم نمی رسید گفت: یکی از مشکلات سیستم ما پیش از این نداشتن رسانه های قوی بوده است که باعث شده تا سیستم به جای رشد کرد دچار رکود شود اما از طرف دیگر رشد رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی مردم را در خصوص سختی های شغل ما آگاه تر کرده است. 
 
این محیط بان در خصوص صحبت های عیسی کلانتری پس از ورودش به سازمان حفاظت از محیط زیست هم گفت:  ما به خوبی میدانیم که مشکلات محیط زیست و محیط بانان یک شبه حل نمی شود اما امیدواریم تا این رییس جدید روند پیگیری مطالبات محیط بانان را ادامه دهد. 
 
بحری همچنین بیان کرد: لیستی از مطالبات محیط بانان آماده شده که به شرح زیر است:
 
1- کاهش ساعت کار مطابق با قانون خدمات کشوری
 
به گفته ی اودر حال حاضر، محیط بانان ماهانه 18 شبانه روز معادل 432 ساعت، کار و  12 روز استرحت دارند در حالی که طبق قانون کار، ساعات کار می بایست 176 ساعت در ماه و در صورت تامین بودجه اضافه کار تا سقف 60 ساعت در ماه باشد. در واقع در حال حاضر محیط بانان ماهانه 196 ساعت فعالیت بدون حقوق دارند.
 
2- اصلاح بخشنامه رتبه بندی مشاغل
 
بحری توضیح داد: براساس دستورالعمل فعلی محیط بانان با در نظر گرفتن سابقه وتحصیلات حداکثر تا رتبه  احکام ارشد ارتقا می یابند و رتبه های خبره وعالی شامل احالشان نمی شود.
 
همچنین مدارک فوق لیسانس ودکترا برای محیط بانان مزیتی به همراه ندارد در حالی که این دو عامل می توانند سبب ایجاد تفاوتی چشمگیر در حقوق و سوابق شوند.
 
3-کاهش سنوات خدمتی با در نظر گرفتن سختی کار به 25 سال
 
4-پرداخت بیمه مسئولیت توسط سازمان
 
5- تعیین میزان مناسب هزینه برای جیره غذای ماموران شیفتی و مامورانی که روزانه که به ماموریت های بیش از سی کیلومتر اعزام می شوند.
 
6- پرداخت حق حمل سلاح
 
7- پرداخت حق تفاوت درجات
 
8- ابلاغ دستورالعمل خدمتی یگان
 
9- حمایت از خانواده محیطبانان در هنگام وقوع حوادث شامل مصدومیت
 
10- تامین هزینه درمان محیطبانان مصدوم شده در حین کار و یا تامین هزینه مصدومانی که در هنگام اجرای وظایف صدماتی به انها وارد می شود.
 
11- تفکیک فرماندهان یگان از روسای ادارات و بخش کارشناسی
 
او گفت: متاسفانه درجازدن محیط بانان  وعدم ارتقا شغلی باعث تضعیف روحیه خدمتی می شود. همچنین به کارگیری  افرادی خارج از بدنه یگان به عنوان مسئولان یگان سبب شده افراد غیر متخصص و ناآشنا با وظایف  یگان تصمیم گیرنده می شوند.
 
12- یگان به سمت تخصصی شدن هدایت شده و تقسیم و ظایف بر اساس تخصص اعمال شود.
 
13- تامین تجهیزات قید شده در دستور العمل خدمتی و تحویل کامل  انها به محیط بانان و تامین بودجه  برای  بازیابی آنها
 
14- به روز رسانی تجهیزات متناسب با تهدیدها
 
15- تمدید مجوزهای سلاح با مدت قابل اطمینان
 
 به گفته این محیط بان مدت کوتاه اعتبار مجوز حمل سلاح و مراحل طولانی تمدید آن سبب می شود محیط بانان همواره مدتی فاقد مجوز معتبر حمل سلاح باشند.
 
16- تجهیز لجستیک و ترابری متناسب با ماموریتها وشرایط منطقه ای
 
17- تشکیل و تجهیز یگان حفاظت محیط زیست دریایی
 
18- پرداخت حق الکشف سالانه بر اساس دستورالعمل خدمتی به منظور تشویق ماموران یگان
 
19- تعیین ردیف بودجه یگان حفاظت محیط زیست به صورت استانی به منظور تامین نیازها و پیشبرد اهداف
 
او در پایان بار دیگر با ابراز امیداوری از تغییرات در دولت جدید گفت: امیدوارم روند پیگیری از مطالبات محیط بانان در دولت دوازدهم ادامه داشته باشد. 

منبع : برنا/کد خبر : 35297040696
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)