پنج شنبه 03 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396 - 19:46:08
از ابتدای فروردین تا چهارم شهریور:
سهم اهواز از هوای پاک، فقط یک روز بود.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- علیرضا آذریان گفت: در پنج ماهه نخست امسال، تنها یک روز با هوای پاک در اهواز گزارش شده است.

 

سهم اهواز از هوای پاک، فقط یک روز بود.

کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از آغاز سال تا چهارم شهریورماه امسال، کلانشهر اهواز 15 روز غبارآلود را با وقوع پدیده گردوغبار تجربه کرد که در مجموع، زمان ماندگاری ذرات گردوغبار در این روزها در هوای اهواز 185 ساعت بوده است.

وی افزود: در این مدت بیشترین غلظت گردوغبار گزارش شده 1472 میکروگرم در مترمکعب بوده است.

کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره‌کل محیط زیست خوزستان گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری کلانشهر اهواز تنها یک روز را با وضعیت پاک بر اساس شاخص کیفی هوای AQI تجربه کرد که در فروردین‌ماه بوده است و پس از آن تا مردادماه هیچ روزی را با هوای پاک در این شهر نداشتیم.

آذریان عنوان کرد: تعداد روزهای با هوای سالم بر اساس شاخص مذکور در کلانشهر اهواز در فروردین هشت روز، در اردیبهشت پنج روز، خرداد پنج روز و مرداد دو روز، بود و در تیرماه هیچ روزی ما هوای سالم نداشتیم.

وی بیان کرد: تعداد روزهای با هوای ناسالم برای گروه‌های حساس نیز در این کلانشهر در فروردین بیست روز، اردیبهشت 30 روز، خرداد 25 روز، تیر 19 روز و مرداد 21 روز بود. همچنین دو روز در فروردین، 10 روز در اردیبهشت، یک روز در خرداد، دوازده روز در تیر، و هشت روز در مردادماه شاخص کیفی هوا در اهواز ناسالم گزارش شد.

کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست خوزستان افزود: خوشبختانه در پنج ماهه نخست امسال، هیچ روزی در کلانشهر اهواز دارای شاخص کیفی هوا بسیار ناسالم یا خطرناک نبود.


کد خبر : 36067130696
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)