یکشنبه 28 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 07 دی 1396 - 12:56:34
جدیدترین تحقیقات تاثیر استرس بر بیماران قلبی منتشر شد.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- در تحقیقات جدید تاثیر استرس را بر روی زنان و مردانی که دارای بیماری قلبی هستند بررسی کردند.و متوجه شدند تاثیر استرس بر روی زنان بیمار بسیار بیشتر و سبب کم خونی موقت در قلب می شود.

جدیدترین تحقیقات تاثیر استرس بر بیماران قلبی منتشر شد.

در این مطالعه مکانیسم های استرس را بر روی 678 بیمار بزرگسال با میانگین 63 سال با بیماری های قلبی از طریق عکسبرداری از قلب اندازه گیری فشار خون اندازه گیری ضربان قلب و شریانهای کوچک از انگشتان دست  بررسی کردند.

رئیس بخش اپیدمی لوژی دانشکده بهداشت  Emory می گوید: در زنان  استرس های روحی  سبب انقباض رگهای پیرامون قلب منقبض می شود در نتیجه میزان خون در قلب کاهش می یابد و این انقباض عروق خونی به طور غیر مستقیم باعث ایجاد کم خونی موقت در قلب می شود و قلب مجبور است برای مقابله با این کم خونی بیشتر پمپ بزند درحالیکه در آقایان استرس سبب افزایش فشار خون در آنها می شود. بنابراین زنان مبتلا به بیماری های قلبی باید به اثرات مخرب استرس بر سلامتیشان توجه کنند و از تکنیک های آرامبخش و ورزش برای آرامششان استفاده کنند.

متاسفانه در حوزه روانشناسی به تکنیک های بالینی زیاد توجه نمی کنند اما باید زنان و مردان به اهمیت مشاوره برای کاهش استرس پی ببرند.

با این حال نمی توان با قاطعیت گفت استرس بر دیگر شاخص های بیماری قلبی اثر می گذارد یا خیر.


کد خبر : 433012071096
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)