شنبه 26 اسفند 1396
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 - 17:33:56
ساخت باتری جدید خورشیدی

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- دانشمندان باتری ساخته اند که انرژی خورشید را ذخیره و بصورت گرما منتشر می کنند. این باتری های پلیمری بیش از دو برابر نسبت به باتری های پلیمری قدیمی، انرژی ذخیره می کنند. 

ساخت باتری جدید خورشیدی

Boyle&Venkataraman   می گویند میزان ذخیره انرژی در سیستم های قبلی حدودا ۲۰۰ ژول بر گرم بود اما این سیستم جدید به طور میانگین ۵۱۰ ژول بر گرم انرژی ذخیره می کنند و در حالت ماکزیمم ۶۹۰ زول بر گرم می رسد.

کارایی این باتری ها برای گرم کردن غذا، گرم کردن فضای خانه، گرم کردن پتو یا لباس در شب می باشد اما مهم ترین خاصیت این باتری ها در مناطقی است که به شبکه برق دسترسی ندارند.

Boyle   می گوید : آنها  در این روش از حلال تترا هیدروفوران (THF ) برای این پردازش استفاده کردند. چرا که حلال خوبی برای سیستم پلیمری است.

این محقق سپس درباره نحوه چگونگی واکنش سلول های حل شونده با پلیمرها افزود : این فرآیند مربوط به دسته بندی مولکولی و چگونگی آرایش فضایی آنان است. همچنین هنگامی که مولکول ها بسته بندی می شوند احتمالا انرژی بیشتری جذب می کنند.

او افزود: مشکل اصلی ما در رابطه با این نوع باتری ها، شارژ کردن آنان است به همین دلیل در حال حاضر این شارژها تولید نمی شوند.

این تحقیق در دسامبر 2017 دز ساینس دیلی منتشر شده است.


کد خبر : 43468111096
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)