شنبه 27 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 03 بهمن 1396 - 11:22:06
عزم ایران و اتریش برای توسعه گردشگری

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- طالبیان گفت: یادداشت تفاهم های متعددی برای همکاری در زمنیه های مختلف از سال 2016 تا 2020 توسط مقامات دو کشور به امضا رسیده است.

عزم ایران و اتریش برای توسعه گردشگری
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این آیین با تاکید بر روابط خوب دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتریش در یکصد و شصتمین سال روابط دیپلماتیک خود هستند.
محمد حسن طالبیان یادآور شد: پیش تر روابط دو کشور از دوره صفوی در ایران تاکنون تداوم داشته است و اکنون نیز به دلیل نزدیکی دیدگاهها با اتریش روابط حسنه ای داریم.
وی ادامه داد: تعاملات و ارتباطات فرهنگی، علمی و دانشگاهی یکی از برجسته ترین بخش های مناسبات دو کشور را تشکیل می دهد که این مهم بر تحکیم روابط اقتصادی دو کشور نیز موثر بوده است.
طالبیان افزود: یادداشت تفاهم های متعددی برای همکاری در زمنیه های مختلف از سال 2016 تا 2020 توسط مقامات دو کشور به امضا رسیده است.
وی گفت: خط پروازی هواپیمایی اتریش به تهران، اصفهان و شیراز از مباحث مورد توجه است که بر گسترش روابط گردشگری دو کشور تاکید دارد.
طالبیان ادامه داد: در زمینه همکاری های دو جانبه میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز تفاهمنامه ای بین پژوهشگاه میراث فرهنگی ایران و آکادمی علوم اتریش در سال 2015 و یادداشت تفاهم همکاری بین موزه های ایران، بریتانیا و اتریش در سال 2016 به امضا رسید.
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر به واسطه توسعه چشمگیری فناوری اطلاعات در فضای مجازی از یک سو و تغییر ذائقه گردشگران برای کسب تجارب جدید از سوی دیگر، میراث ناملموس و گردشگری متحول شده است و یکی از نتایج آن شکل گیری گردشگری غذایی یا شناخت مهارت غذاهای جدید به عنوان میراث ناملموس است.
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: مردم همانگونه که به دنبال تجارب جدید در موسیقی و هنر هستند به دنبال تجربه های جدید غذایی نیز هستند که علاوه بر امتیازهای اقتصادی به مفاهمه فرهنگی کمک می کند.
وی اضافه کرد: ایران یکی از غنی ترین سفره های جهانی در ایران است که با داشتن تنوع فرهنگی و قومی 2200 نوع غذا و 109 نوع نوشیدنی و انواع شیرینی و غذا در ایران شناسایی شده است و انتخاب شهر رشت به عنوان شهر خلاق جهانی غذا توسط یونسکو موید این مطلب است.
رئیس شورای حکام میراث ناملموس ایران یادآور شد: این جشنواره فرصت مغتنمی است برای آشنایی مردم ایران با فرهنگ غذایی اتریش و امیدوارم سرآغازی برای تقویت مراودات دو کشور در حوزه های گردشگری و میراث فرهنگی باشد.
جشنواره غذای اتریش در تهران از شامگاه دوم بهمن در هتل پارسیان آزادی آغاز شده و تا یک هفته ادامه دارد.
حضور حجت الاسلام محمدمهدی تسخیری رئیس شورای سیاست‌گذاری و هماهنگی مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرضا کارگر مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور، هادی ساعی و چهره های سینمایی چون خسرو سینایی، آزاده صمدی، نفیسه روشن از نکات قابل توجه این مراسم بود. 

منبع : ایرنا/کد خبر : 44642031196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)