پنج شنبه 03 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 09 بهمن 1396 - 10:48:06
ارتباط الودگی هوا با خطر مرگ و میر بیماران مبتلا به اختلالات روحی بررسی شد.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- محققان هنگ‌کنگی دریافتند در روزهایی که آلودگی هوا از مرز خطرناک عبور می‌کند، احتمال مرگ و میر اشخاص مبتلا به اختلالات روحی و رفتاری به شدت افزایش می‌یابد.

ارتباط الودگی هوا با خطر مرگ و میر بیماران مبتلا به اختلالات روحی بررسی شد.

پایگاه خبری مدیکال ساینس نوشت: در این تحقیقات آمار مرگ و میر یک دهه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مشخص شد در اولین روز آلودگی احتمال مرگ این افراد نسبت به روزهای عادی به میزان 16 درصد و در روز دوم به میزان 27 درصد افزایش می‌یابد. اگر آلودگی به همراه آلودگی ازون باشد، خطر مرگ تا 79 درصد افزایش می‌یابد.

بر اساس این تحقیقات در بازه زمانی 2007 تا 2014 میلادی مجموعا 111 روز آلوده وجود داشته است که درآن میزان آلودگی در هوا به میزانی زیاد بوده که موجب کاهش دامنه دید شده است. چنین روزهایی معمولا در فصل گرما و در هنگام فقدان باد ایجاد می‌شوند. محققان 284 هزار مورد مرگ را که در این روزها اتفاق افتاده است، بررسی کردند و دریافتند ترکیب آلودگی، آب و هوای بد و محیط شهری می‌تواند منجر به افزایش شدید میزان مرگ و میر شود.

نتایج این تحقیقات با تحقیقات دیگری که اخیرا انجام شده و نشان دهنده ارتباط بین افزایش آلودگی هوا و خودکشی است، سازگار است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Environment International منتشر شده است.

 


منبع : ایرنا/کد خبر : 44977091196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)