یکشنبه 28 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 - 11:55:08
آقای شهردار مردم به شما جه نمره ای می دهند؟

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- در بسیای از شهرهای ایران از جمله پایتخت برف آمد. خیابان‌ها مثل تمام روزهای برفی و بارانی تهران قفل شد. بسیاری از مردم دیر به محل کار خود رسیدند. مدارس تعطیل شد.

آقای شهردار مردم به شما جه نمره ای می دهند؟
این اولین آزمون جدی شهردار تازه تهران بود. خود شهردار می‌گوید استانداری از 20 به او 18 داده است و این نشان می‌دهد عملکرد شهردار خوب بوده است.
 
مشخص نیست نمره 18 را استانداری بر اساس چه معیارهایی به عملکرد شهرداری تهران داده است. کاش استانداری به صورت شفاف با اعلام جزئیات دلیل این نمره عالی را اعلام کند تا مردم نیز در جریان قرار بگیرند.
 
آقای شهردار! استانداری به کنار، مردم چه نمره‌ای می‌دهند؟
 
در مورد این نمره اما می‌شود گفت که دولت‌ها معمولا تلاش می‌کنند شرایط کشور و عملکرد دستگاه‌ها را عادی نشان دهند. نمونه‌های بسیاری ازاین مورد در ذهن ما هست. به قول آن ضرب المثل معروف ایرانی‌ها:« ماست بند هیچگاه نمی‌گوید ماست من ترش است»
 
دولت‌ها دوست ندارند از خود و مجموعه‌ها هم فکر انتقاد کنند. رفتار استانداری چیز عجیب و غریبی نیست. ماجرا اما جای دیگر است.
 
شهردار تهران از این نمره رضایت دارد و می‌گوید این نشان می‌دهد که عملکرد ما در روزهای برفی تهران خوب بوده است.
 
در اینجا باید به آقای نجفی گفت که مهم در این میان نمره‌ای است که مردم به شهردار می‌دهند. بسیاری از مسئولان کشور که نه تقریبا همه آنها از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمی‌کنند. آنها خودروی اختصاصی دارند و از آنها در هر شرایطی آب و هوایی خوب یا بد از آن استفاده می‎‌کنند.
 
گاهی هم برای رفت و آمد از مسیر اتوبوس‌های تندرو استفاده می‌کنند پس نمره دادن آنها به شهرداری چندان نمی‌تواند قابل قبول باشد.
 
نمره به عملکرد شهردار باید توسط مردم داده شود. توسط کسانی در روز پر برف تهران از خانه به محل کارخود رفته اند. کسانی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. کسانی که مترو سوار می‌شوند. کسانی که پیاده می‌روند.
 
بسیاری از مردم به خوبی فرق شرایط عادی با غیر عادی شهر را درک می‌کنند.
 
آنها بهترین قاضی برای حکم دادن در مورد عملکرد شهردار هستند. شهردار تهران باید بر اساس نمره مردم عملکرد خود را قضاوت کنند.
 
واقعا احتیاج نیست دستگاه‌های حکومتی به یکدیگر نمره بدهند و از هم تعریف کنند. آنها کار خود را انجام دهند و اجازه بدهند مردم به عملکرد هر دستگاه نمره بدهند. نمره مردم به مراتب واقعی‌تر از نمره ‌است که مثلا استانداری به شهرداری داده است.
 
شهردار محترم تهران همین امروز چرخی در شهر بزند و با مردم گفت‌وگو کند و ببیند آیا آنها از عملکرد شهرداری راضی بودند یا نه. شاید در این شهرگردی نمره‌ای بالاتر از نمره استانداری نصیب نجفی می‌شد.

منبع : عصر ایران /کد خبر : 450711111196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)