شنبه 26 اسفند 1396
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1396 - 14:35:11
برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین صورت می گیرد:
تبدیل دی اکسید کربن به پلاستیک

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- دی اکسید کربن بیش از حد موجود در فضای زمین به شدت سبب گرم شدن زمین می شود. به همین دلیل دانشمندان یک طرح جدید برای مقابله با تمام این CO2 اضافی را ارائه کردند و آن، تبدیل دی اکسید کربن به پلاستیک است.

تبدیل دی اکسید کربن به پلاستیک

اگرچه پلاستیک خود مواد محیط زیستی نیست، اما این روش نه تنها CO2 اضافی را به چیزی مفید تبدیل می کند، بلکه می تواند نیاز به تولید پلاستیک از سوخت های فسیلی را نیز کاهش دهد، به این ترتیب ما فرصتی بهتر برای رسیدن به اهداف برای محدود کردن تغییر اقلیمی داریم.

رویکرد جدید، کارآیی ترین روش است، دانشمندان دی اکسید کربن را به اتیلن (مواد خامی که برای تولید پلاستیک معمولی و پلی اتیلن، استفاده می شود) را تبدیل می کنند.

Phil Del Luna، از دانشگاه تورنتو در کانادا می گوید: من فکر می کنم آینده با فن آوری هایی که ارزش زباله را از دست می دهند، پر می شود. هیجان انگیز است زیرا ما در حال تلاش برای ایجاد راه های جدید و پایدار برای پاسخگویی به نیازهای انرژی آینده هستیم.

 

این تیم با استفاده از یک طیف سنجی اشعه ایکس و تکنیک های مدل سازی کامپیوتری از و تجزیه و تحلیل مواد با استفاده از تابش الکترومغناطیسی پیرامون  شناسایی کاتالیزور کلیدی، در مرکز نور کانادا (CLS) در دانشگاه ساسکاچوان  استفاده شد.

و این به لطف یک قطعه جدید از تجهیزات تولید شده توسط Tom Regier از دانشمند ارشد CLS است که محققان را قادر به مطالعه ی شکل و محیط شیمیایی کاتالیزور بطور همزمان کرد.

رافائل کوینتورو برمودز، از محققان این طرح و استاد دانشگاه تورنتو می گوید: این کار هرگز قبلا انجام نشده است این اندازه گیری منحصر به فرد، ما را قادر به بررسی بسیاری از سوالات تحقیق در مورد نحوه انجام این روند و چگونه می توان روند پیشرفت را مهندسی کردرا پاسخ می دهد.

De Luna می افزاید : این آزمایش در جای دیگری از جهان انجام نشده و ما با نتایج هیجان زده هستیم کاتالیزور برای تولید یک واکنش کاهش دی اکسید کربن و تبدیل CO2 به مواد شیمیایی دیگر هنگامی که با جریان الکتریکی ضربه می خورد، ضروری است در حالی که بسیاری از فلزات می توانند به عنوان کاتالیزور عمل کنند، ما قبلا می دانستیم که مس تنها می تواند اتیلن تولید کند.

محققان واکنش را طوری که تولید اتیلن به حداکثر برسدو مواد زائد مانند متان حداقل نگه داشته شود، کنترل کردند.

De Luna می گوید: مس یک قطعه ازفلز جادویی است زیرا می توان از آن بسیاری از مواد شیمیایی مختلف مانند متان، اتیلن و اتانول را تولید کرد، اما کنترل آن دشوار است. با استفاده از این دانش جدید و تکنولوژی جذب کربن، می توانیم به طور بالقوه CO2 را از جو حذف کنیم، در عین حال تولید پلاستیک دوستدار محیط زیست در همان زمان تولید کنیم.

 

تا زمانی که انرژی مورد نیاز برای تبدیل توسط یک منبع تجدید پذیر فراهم شود و پلاستیک های حاصل می توانند بعدا در زندگی تجدید یا بازیافت شوند، قطعا تاثیر مثبتی دارد.

این مقاله در Nature Catalysts منتشر گردیده است


کد خبر : 45147121196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)