یکشنبه 27 اسفند 1396
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396 - 15:22:36
چگونه با تغییرات اقلیمی سازگار شویم؟

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- گروه بین المللی از دانشمندان، استراتژی به منظور افزایش توانایی افراد برای سازگاری با تغییرات اقلیمی را ایجاد کرده است.

چگونه با تغییرات اقلیمی سازگار شویم؟

میلیون ها نفر از ساکنان مناطق گرمسیری تحت تاثیر رویدادهای سفید شدن مرجان که طی دو سال گذشته گسترش یافته اند، قرار گرفته اند. .  پروفسور جاشوا کانینر از مرکز ارزیابی ARC برای مطالعات مرجانی در دانشگاه جیمز کوک می گوید: ما باید راه هایی را برای کمک به این افراد برای سازگاری با این تغییرات پیدا کنیم.

یک گروه از دانشمندان علوم اجتماعی از ایالات متحده آمریکا، استرالیا، بریتانیا و شیلی، به رهبری پروفسور کانین، تجربه خود و نتیجه صدها پروژه تحقیق و توسعه را به منظور برجسته کردن پنج کلید برای ایجاد ظرفیت انطباقی زندگی مردم در مناطق استوایی ساحلی بیان می کنند:

1.    اطمینان از این که مردم دارایی های لازم را در اختیار دارند. این دارایی ها می توانند شامل ثروت خانوار یا خدمات عمومی مانند خدمات بهداشتی باشند، اما آنها باید به گونه ای طراحی شوند که نابرابری های موجود را تشدید نکنند.

2.     ارائه انعطاف پذیری برای تغییر: "داشتن بعضی از انعطاف پذیری ها می تواند کاهش توانایی مردم را برای از دست دادن به حداقل برساند و یا حتی از تغییرات اقلیمی بهره ببرند. پروفسور ادی آلیسون از دانشگاه واشنگتن، آمریکا معتقد است که برای مثال، ماهیگیران ممکن است نیاز به تغییر مکان های ماهیگیری یا هدف قرار دادن گونه های جدید داشته باشند.

3.    یادگیری در مورد تغییرات اقلیمی و گزینه های سازگار؛ پروفسور کاترینا براون در دانشگاه اکستر، انگلستان می گوید: مردم باید تکنیک ها و استراتژی های جدید یاد بگیرند تا بتوانند از عهده تغییرات برآیند.

4.   سرمایه گذاری در روابط اجتماعی؛ پروفسور سینر می گوید: "روابط رسمی و غیر رسمی که مردم با یکدیگر و جوامع دیگر دارند می توان از طریق فراهم کردن حمایت اجتماعی و دسترسی به دانش و منابع، به آنها کمک شود."

5.   توانمند ساختن مردم برای گفتن چه اتفاقی برای آنها رخ می دهد. پروفسور براون گفت: "ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که مردم توانایی تعیین آنچه برای آنها مناسب است را دارند.

این تحقیق که در مرکز ARC مطالعات مرجانی صورت گرفته است  در ۳۰ ژانویه ۲۰۱۸ در ساینس دیلی منتشر شد.


کد خبر : 45357161196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)