پنج شنبه 03 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1396 - 11:45:56
عبور موج بارشی از اواخر چهارشنبه

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- مسعود حقیقیت با اشاره به ورود موج ضعیفی از ناپایداری ها گفت: از امشب می توان منتظر بارش های پراکنده در نقاط مختلف شهر و استان تهران بود.

عبور موج بارشی از اواخر چهارشنبه
مسعود حقیقت روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در مورد وضعیت کلی آب و هوا در کشور گفت: از اواخر وقت امروز با عبور موجی از ناپایداری ها از سواحل شمالی، انتظار افزایش سرعت باد، بارش پراکنده و کاهش دما را در البرز، مرکز، شرق و شمال شرق کشور و دامنه زاگرس جنوبی و مرکزی همچنین شهرهای کرمان، اصفهان و شمال فارس داریم.
وی در مورد وضعیت هوای شهر تهران نیز اظهار کرد: از اواخر وقت امشب توقع بارش پراکنده به شکل باران و در ارتفاعات به صورت برف را برای نقاط مختلف شهر و استان تهران داریم که از شدت آلاینده ها می کاهد. 
حقیقت ادامه داد: علاوه بر این بخش هایی از شمال استان هرمزگان نیز به دلیل عبور موج ضعیف دیگری از این مناطق شاهد بارش های پراکنده است. 
وی افزود: همچنین برای روز جمعه در شمال شرق و کرمان افزایش ابر و بارش پراکنده را پیش بینی می کنیم؛ هر چند سامانه موجب این بارش ها ضعیف است و باعث باران های مستمر نخواهد شد.
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی همچنین در پیش بینی وضعیت هوای کشور طی هفته آینده گفت: از دوشنبه آینده (23 بهمن) موجی از سمت غرب وارد کشور می شود که استان های غربی، مرکز و شمالی را تحت تاثیر قرار می دهد. 
به گفته مسعود حقیقت، راسک در استان سیستان و بلوچستان با دمای 29 درجه بالای صفر و لامرد در استان فارس با 28 درجه بالای صفر و سراب در استان آذربایجان شرقی با دمای 9 درجه زیرصفر، فرودگاه اردبیل با 8 درجه زیرصفر، ورزقان 6 درجه زیر صفر به ترتیب گرم ترین و سردترین مناطق کشور بوده اند.
وی همچنین در مورد کمینه دمای هوای تهران گفت: کمینه دمای هوای تهران صبح امروز 7 درجه بالای صفر بود که نسبت به همین ساعت روز گذشته افزایش 4 درجه ای را نشان می دهد؛ ضمن اینکه بیشینه دمای هوای تهران روز گذشته نیز به 14 درجه بالای صفر رسید. اما انتظار داریم کمینه دمای هوا فردا و روز جمعه (20 بهمن) کاهش یابد.
 

کد خبر : 45477181196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)