یکشنبه 27 اسفند 1396
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1396 - 21:28:32
استفاده از برق خودروهای الکتریکی در شبکه خانگی

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- دانشمندان توانایی خودروهای الکتریکی را برای تکمیل انرژی در خانه آزمایش می کنند. 

استفاده از برق خودروهای الکتریکی در شبکه خانگی

استفاده از  انرژی ذخیره شده در خودروهای الکتریکی در زمان اوج مصرف، فناوری به اصطلاح «وسیله نقلیه به شبکه» (V2G) می تواند به هزینه های مالکین خانه کمک کند و از افزایش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر پشتیبانی کند. خانه انرژی دانشگاه سالفورد، که شهرت جهانی را برای تست بهره وری انرژی در خانه دارد، برای کمک به تشخیص این که چگونه این ایده ممکن است در عمل کار کند، انتخاب شده است.

با ساخت مدل های جریان انرژی - استفاده، ذخیره سازی و تولید - در یک خانه معمولی زمانی که آن به یک ماشین الکتریکی متصل می شود، دولت انگلیس امیدوار است این فناوری را توسعه و نیز به عنوان تجارت از V2G استفاده کند.

Will Swan، استاد انرژی در ساختمان دانشگاه سالفورد، گفت: "در هر زمان معین 95 درصد خودروها پارک می شوند و باتری ها آزاد می شوند، به این معنی که قدرت ذخیره می تواند به طور بالقوه از ماشین به خانه منتقل شود. ما این را در خانه های انرژی آزمایش خواهیم کرد که می تواند تحت شرایط آب و هوایی مختلف - خورشید، باد، برف و باران و سناریوهای کنترل مصارف انرژی شبیه سازی انجام شود. این آزمایشگاه زندگی کامل است که بتواند آزمایش کند که V2G می تواند چه کاری را  انجام دهد.

تیم Energy House برای انجام مطالعات امکان سنجی توسط اداره خودروهای کم هزینه (OLEV)، وزارت بازرگانی، انرژی و استراتژی صنعتی و با همکاری Innovate UK تأمین مالی شده است که با شرکت هوندا همکاری خواهند کرد.

پروفسور سوان توضیح می دهد: برای این که این فناوری بهینه شود، به دید بسیار واضح از بازار نیاز است و بسادگی استفاده از باتری خودرو در هنگامی که شما به آن نیاز دارید نیست زیرا متغیرهای زیادی مانند آب و هوا، فعالیت های خانگی و غیره در آن دخیل است.

از لحاظ بهره وری انرژی، می دانیم که انرژی های تجدید پذیر مشکل ساز هستند، زیرا آن ها هر زمانی که ما بخواهیم، انرژی تولید نمی کنند. از این رو گزینه های ذخیره سازی به طور فزاینده ای مهم هستند. ما می توانیم به ماشین یا وسیله نقلیه دیگر به عنوان یک باتری و یک ابزار ذخیره سازی نگاه کنیم، اما ما باید بهتر درک کنیم که چگونه همه این عناصر با همدیگر مرتبط هستند.

نیل جونز، مدیر برنامه Upside Energy، گفت: "این آزمایش ها در یک خانه (House Energy) به ما کمک می کند که پایه ای از داده ها را ایجاد کنیم که می توان آن ها را به صدها یا حتی هزاران خانه و وسایل نقلیه افزایش داد و به شناسایی چه خدماتی می توان به خانه و شبکه در آینده ارائه شود پرداخت.

این تحقیق  که در دانشگاه  Salford در حال انجام است در تارنمای ساینس دیلی در تاریخ ۷ فوریه ۲۰۱۸ منتشر شده است. 


کد خبر : 45688231196
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)