شنبه 26 اسفند 1396
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1396 - 18:20:45
وزیر نیرو گفت:
برای حل مساله آب، به دنبال ائتلافِ نخبگان هستیم

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان - رضا اردکانیان برای مدیریت موثر آب به دنبال ایجاد ائتلاف نخبگانی از نسل‌ها و رشته‌های مختلف هستیم.

 برای حل مساله آب، به دنبال ائتلافِ نخبگان هستیم
از وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» امروز (پنجشنبه) در نخستین اجلاس «هم‌اندیشی با متخصصان علوم آب و محیط‌ زیست» که با هدف تعامل موثر وزارت نیرو و صاحب نظران حوزه آب و محیط زیست در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، افزود: از آغاز فعالیت در دولت دوازدهم، درصدد برگزاری این اجلاس بودیم تا بتوانیم از مجموعه نقطه نظرات و ایده‌ها استفاده و شکل و شیوه‌هایی متنوع تری را برای یک همکاری مستمر و پیوسته طراحی کنیم.
وی ادامه داد: تاکید من بر گزاره‌هایی است که به طور جدی محور و مدار کار وزارت نیرو برای مدیریت آب در دوره جدید خواهد بود و این فرصتی است تا کسانی که دغدغه توسعه پایدار را دارند از جمله نیروهای جوان پژوهشگر بتوانند به نحوی موثرتر فعالیت کنند.
اردکانیان با اشاره به برنامه‌های ارائه شده به مجلس به عنوان نقشه راه وزارت نیرو گفت: در هفته جاری پیشنهاد کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی مصوب شد که این کارگروه آغاز دوره نسبتا جدیدی در مساله آب کشور است.
وی اضافه کرد: در این دوره، از ذکر برخورد با شرایط کم‌آبی و خشکسالی که در افکار عمومی به عنوان دوره‌های کوتاه‌مدت و بازه زمانی محدود متبادر می‌شود، پرهیز شده و این کارگروه بدون محدودیت زمانی فعالیت خواهد کرد.
اردکانیان ادامه داد: در این کارگروه از تقسیم کردن موضوع آب به منظور ساده‌سازی به بخش‌های مختلف و خلاصه شدن آب به عنوان ماموریت سازمانی برای هر دستگاه پرهیز می‌شود تا عملا همه ذی‌نفعان در سازمان دولت تعریف شوند و در این وضعیت تصمیم‌گیری‌ها یکپارچه ‌شود.
وزیر نیرو با بیان اینکه مسئولیت سنگین مدیریت آب کشور فقط با همفکری و همراهی صاحبنظران و دستگاه‌های اجرایی میسر است، ادامه داد: این اجلاس نه برای ارائه نمایش همفکری با متخصصان و نه برای حل تمامی مسائل آب کشور در یک روز و نه برای گرفتن همه ایده‌ها برگزار می‌شود، بلکه ایجاد زمینه‌ای برای گفتگو، اعتمادسازی میان متخصصان، تقویت رویکرد بین رشته‌ای در زمینه آب و شکل دادن به ائتلافی از نخبگان از نسل‌ها و رشته‌های مختلف در زمینه آب است.
وی اظهار کرد: امروز دور هم جمع شدیم تا فضایی را برای گفتگوی موثرتر درباره آب و طراحی کاری میان رشته‌ای و ایجاد ارتباط بین متخصصان فراهم کنیم و زمینه‌ مشارکت جویی و مشارکت پذیری وزارت نیرو و مجموعه های تخصصی را برای حل مساله آب به اشتراک بگذاریم.
اردکانیان افزود: می‌خواهیم که فاصله میان وزارت نیرو و اجتماع متخصصان آب و محیط زیست و همه علوم موثر در این زمینه کاهش یابد و ایده‌های موثر برای تقسیم کار و کمبودهای دانش را جبران کنیم و به سطحی بالاتر از اعتماد و همکاری برسیم.

منبع : ایرنا/کد خبر : 46448101296
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)