جمعه 26 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1396 - 09:40:30
ابلاغ بخشنامه محیط زیستی وزیر کشور

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- سیدسلمان سامانی از ارسال بخشنامه رحمانی فضلی وزیر کشور به تمامی استانداران خبر داد و طبق این بخشنامه، استانداران مکلف به ارائه گزارش عملکرد محیط زیستی به معاونت عمرانی این وزارتخانه شدند.

ابلاغ بخشنامه محیط زیستی وزیر کشور
به گزارش ایربان از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سیدسلمان سامانی از ارسال بخشنامه رحمانی فضلی وزیر کشور به تمامی استانداران به مناسبت هفته منابع طبیعی و پیرو توصیه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ریاست جمهوری نسبت به حفظ و توسعه فضای سبز و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی خبر داد.
سخنگوی وزارت کشور در ادامه افزود: بر اساس این بخشنامه استانداران مکلف شدند مانع از هرگونه تعرض به فضای سبز و جنگل ها و مراتع در هر سطحی شوند.
سامانی با بیان اینکه عملکرد محیط زیستی استانداران و دستگاه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد، اظهار داشت: استانداران باید نظارت مستمر و منظم بر عملکرد دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول در استان و همچنین شهرداری ها و دهیاری ها به منظور حفظ و توسعه فضای سبز و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی داشته باشند.
سخنگوی وزارت کشور انجام برنامه‌ریزی جامع و تلاش مضاعف در جهت تقویت و گسترش سرانه فضای سبز را از دیگر وظایف استانداران، فرمانداران و شهرداران طبق این بخشنامه برشمرد و گفت: این مسئولان باید مانع از هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز و انجام ساخت و سازهای خلاف مقررات در اراضی کشاورزی، باغات و فضای سبز شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.
سامانی یادآور شد: بر اساس این بخشنامه استانداران مکلف شدند گزارش عملکرد مستمر در راستای حفظ و توسعه فضای سبز و گسترش سرانه آن و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی را به معاونت عمرانی وزارت کشور ارائه کنند.

کد خبر : 46657161296
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)