جمعه 26 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1396 - 17:51:43
درآمد دولت از صادرات صنایع دستی در سال ۹۶ اعلام شد.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- علی اصغر مونسان  گفت: براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران پارسال ارزش صادرات صنایع دستی دستی به 240 میلیون دلار رسید که با احتساب تجارت چمدانی حدود 500 میلیون دلار برآورد شد.

درآمد دولت از صادرات صنایع دستی در سال ۹۶ اعلام شد.
 علی اصغر مونسان روز پنجشنبه در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور اضافه کرد: بانوان سرپرست خانوار نقش بسیار مهمی در تولیدات صنایع دستی دارند و با توجه جدی مسئولان به این بخش می تواند زمینه توزیع عادلانه ثروت را فراهم سازد . 
وی افزود: انتظار می رود با برنامه ریزی لازم، امکان خرید از سوی کاروان های راهیان نور در استان های مربوط به دفاع مقدس فراهم شود . 
 
** گردشگری با سهم 2.4 میلیارد دلاری 
به گفته مونسان امروز گردشگری با سهم 2.4 میلیارد دلاری نقش شاخصی در تولید ناخالص داخلی کشورها دارد و هوشمند سازی آن می تواند اقتصاد را متحول سازد . 
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: واقعیت اینکه گردشگری سومین اقتصاد جهان محسوب می شود و کشورمان در این عرصه می تواند روند رو به رشد داشته باشد. 
 
** هدف گردشگری در سند چشم انداز 
وی گفت: براساس سند چشم انداز 1404 آمار گردشگران خارجی کشور باید به رقم 20 میلیون نفر برسد و سهم داخلی بالغ بر 80 میلیون نفر برآورد شده است . 
مونسان افزود: اکنون شمار گردشگران خارجی به رقم پنج میلیون نفر رسیده که در مسیر تحقق سند چشم انداز باید گام های مهمی برداشته شود. 
 
** سرمایه گذاری 40 میلیونی برای ایجاد یک شغل 
معاون رییس جمهور اضافه کرد: امروز به ازای هر 11 شغل ایجادی در کشور ، یک شغل مربوط به گردشگری است و در واقع با سرمایه گذاری 40 میلیون تومانی، در این بخش می توان یک شغل ایجاد کرد . 
وی گفت: بخش صنعت به منظور ایجاد یک شغل نیازمند سرمایه گذاری 500 میلیون تا یک میلیارد دلاری است و این تفاوت نقش مهم سرمایه گذاری در این عرصه را برای جلب و جذب منابع نشان می دهد. 
 
** درآمد روستایی از محل گردشگری 
مونسان این راهم گفت: بررسی ها نشان می دهد یک روستایی از محل گردشگری خارجی به ازای یک شب اقامت 15 تا 20 دلار صاحب درآمد شده است . 
وی تصریح کرد: گردشگری پیامد تولید ثروت برای روستایی و ساکنین شهرهای کوچک دارد و در واقع اکنون می توان کمبود تعداد تخت در هتل های کشور را در قالب برنامه بوم گردی روستایی جبران کرد . 
 
** امنیت ایران شاخصی برای گردشگر خارجی 
معاون رییس جمهور توضیح داد: امروز شرایط امنیتی متفاوت عراق و افغانستان در همسایگی غرب و شرق نسبت به جمهوری اسلامی ایران، گردشگران خارجی را متوجه این موضوع مهم ساخته است. 
وی گفت: فرهنگ کشورمان به همراه مهمانپذیری از جمله مشخصه های جلب گردشگر است و با برنامه ریزی در این بخش می توان با تبلیغات مسموم بیگانگان برخورد کرد . 
به گزارش ایرنا، نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ، فرماندهان، مسئولان قرارگاه های راهیان نور، (ارتش، سپاه، بسیج، ناجا، وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و برخی از دیگر نمایندگان دستگاه های ذیربط ،  در محل ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد . 

کد خبر : 46722181296
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)