جمعه 26 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1396 - 11:34:10
رئیس هیئت مدیره ایدرو عنوان کرد:
قرار داد تامین ۴۵۰ واگن مترو

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- واگن‌های مترو در ایران از کربن ساخته می‌شوند حال آنکه با ارتقا و انتقال تکنولوژی قرار است ظرف سه-چهار سال آینده آلومینیوم جایگزین آن شود.

قرار داد  تامین ۴۵۰ واگن مترو
هفته گذشته، قرارداد همکاری تامین و ساخت ۴۵۰ دستگاه مترو برای شهرهای اهواز، شیراز و تبریز بین ایدرو و شرکت پوژن چین امروز امضا شد.
 
به گزارش تین‌نیوز، رئیس هیات‌مدیره سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ایدرو در حاشیه مراسم امضای این قرارداد با اشاره به الزامات برنامه ششم توسعه و تاکید رئیس‌جمهور بر توسعه صنعت ریلی به خبرنگار ما گفت: امضای قرارداد تأمین و ساخت ۴۵۰دستگاه واگن مترو در ادامه تامین ۲ هزار دستگاه واگن مترو برای تهران و کلان‌شهرها به ارزش بیش از ۲ میلیارد یورو است.
 
منصور معظمی ادامه داد: این قرارداد با اعتبار فاینانس 55 ماهه امضا شده است.
 
معظمی همچنین از تغییر مواد در ساخت واگن‌ها از کربن استیل به آلومینیوم خبر داد و افزود: واگن‌های مترو در ایران از کربن ساخته می‌شوند حال آنکه با انتقال تکنولوژی قرار است آلومینیوم جایگزین آن شود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: این پروژه به منظور حداکثرسازی استفاده از توان داخلی کشور در حوزه واگن‌سازی، با مشارکت شرکت خارجی و با بهره‌گیری از فناوری روز جهان در شرکت واگن‌پارس انجام خواهد شد.
 
وی افزود: تعداد واگن‌ها در قرارداد مذکور ۴۵۰ دستگاه برای شهرهای اهواز، شیراز و تبریز خواهد بود و شرکت پوژن چین متعهد شده اعتبار مالی پروژه تا سقف ۸۵ درصد را از منابع کشور چین تامین کند.
 
وی افزود: با توجه به مذاکره‌های انجام شده برای تجهیز و راه‌اندازی شرکت پارس مبلغ ۲۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده که طرف خارجی برای این سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: نخستین بخش از این کار که مناقصه ۶۳۰ دستگاه واگن مسافری برای تهران است، تعیین تکلیف شده و بیشتر با طرف اروپایی انجام شده و قرارداد حاضر سری دوم انجام این پروژه است.
 
مدیرعامل ایدرو همچنین بیان کرد: ظرف سه تا چهار سال آینده مردم شاهد واگن‌های زیباتر با مصرف انرژی کمتر و آلودگی پایین‌تر محیط زیست خواهند بود.

کد خبر : 467717191296
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)