سه شنبه 25 تیر 1398
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 - 12:49:11
ناشناخته های گردشگری ایران-1
بند خاکی طوفماری

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- بند خاکی طوفماری ازجاذبه های گردشگری و تفرجی در مسیر اهواز به هفتکل است که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

 

بند خاکی طوفماری

عرصه پهناور ایران دارای جاذبه ها و پتانسیل های بالقوه و بالفعل گردشگری است که بسیاری از آن ها برای گردشگران ناشناخته و یا کمتر شناخته شده است. ایربان از تمامی عزیزانی که در ایام تعطیلات به این مکان ها و جاذبه ها سفر می کنند می توانند تصاویر این فضاها را به همراه توضیحاتی مختصر به نشانی info@irban.ir ارسال نمایند تا با نام فرستنده در اسرع وقت منتشر شود.

مهم ترین محور ارتباطی خوزستان به استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان، مسیری است که از اهواز به هفتکل ( Haftkel)(دومین شهر نفتی ایران)  ادامه دارد. این معبر حدودا 90 کیلومتری، دارای دسترسی سواره نسبتا مطلوب است که مجاورش را دشت طوف سفید و تپه ماهور هایی فرا گرافته است که امسال باتوجه به بارش کمتر، سرسبزی سالیان گذشته خود را ندارد.

 

با گذر از جاده ای خاکی به چشم انداز بدیع و منحصر بفردی از  آب می رسیم که مارا مجاب به توقف و پیاده شدن از خودرو می نماید. این بند که در نزدیکی روستای طوفماری و جارو واقع است واجد ماهی بوده و پذیرای گردشگران بویژه توریست هایی که از این مکان اطلاع قبلی داشته و اقلام ماهیگیری و قایق های بادی دارند می باشد.

در ورودی این محوطه، تابلویی با این مشخصات وجود دارد که حاکی از احداث بند خاکی روستای طوفماری با توسط وزارت جهاد کشاورزی است.

پیشنهاد می شود گردشگرانی که در مسیر خوزستان به چهارمحال و بختیاری و اصفهان و یا بالعکس تردد دارند یکبار تجربه حضور در این فضای بسیار زیبا و آرامش بخش بویژه از دیماه تا اردیبهشت ماه تجربه نمایند. 

 

 

 


کد خبر : 47532200197
نظرات شما
امراله مهماندوست
21:26:14 | 1397-11-11
اینجانب از علاقه مندان احداث کانال سراسری برای کشتی رانی از دریای عمان یا خلیج فارس در جنوب کشور ایران تا دریاچه بزرگ خزر در شمال کشور ایران هستم. این پروژه خیلی بزرگی برای کشوربزرگ ایران است که بعد از حدود چهل سال مسئولین جمهوری اسلامی ایران به بزرگی این پروژه رشد نکرده اند و تا زمانی که مسئولین کشور ایران به جای شروع این کار بزرگ به فکرغارت کشور ایران باشند این طرح انجام نخواهد پذیرفت.
امراله مهماندوست
01:56:34 | 1397-06-28
۱-حرف اینجانب از کودکی این بوده است که مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بند یا سدی خاکی بگیرم تا این روزهای بارندگی در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را به پائیز و زمستان های طلایی و بهار و تابستان پرمحصول در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس تبدیل کنم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاجه فصلی در شهر خنج شهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس به مقصد پائیزی زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پر محصول تبدیل می شود.
۲-حرف اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۲ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز استان فارس بوده ام یا یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و فاضلاب کلان شهر شیراز استان فارس می باشم یا در آینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور بوده و می باشد آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه کفه خنج بوده و می باشد چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه کفه خنج به دست می آید می توان و می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری در اطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاجه کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
ایلیا
16:31:15 | 1397-01-20
سپاس از اطلاع رسانی شما
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)