جمعه 26 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 - 14:57:38
خودسوزی بخاطر تغییرات اقلیمی

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- یک وکیل فعال محیط زیست در شهر نیویورک آمریکا در اعتراض به کم‌توجهی جامعه جهانی به خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی، خودکشی کرد.

خودسوزی بخاطر تغییرات اقلیمی
به گزارش عصرایران به نقل از سی‌ان‌ان، "دیوید باکل" وکیل سرشناس و فعال محیط زیست روز یکشنبه در اعتراض به کم توجهی جامعه جهانی نسبت به خطرات تغییرات اقلیمی در پارک" پراسپکت" در محله بروکلین نیویورک، خودسوزی کرد.
 
در نامه‌ای که در کنار جسد این وکیل 60 ساله به دست آمده، این وکیل نوشته برای توجه دادن، خود را با استفاده از سوخت‌های فسیلی آتش زده تا به صورت نمادین آسیب‌هایی را که انسان به محیط زیست و زمین می‌زند، نشان دهد.
 
او در این نامه تاکید کرده:" در حال حاضر بیشتر آدم‌های روی زمین هوای ناسالم تنفس می‌کنند و بسیاری از انسان‌ها دچار مرگ زودرس می‌شوند... آلودگی سیاره مارا ویران می‌کند و از طریق هوا و خاک و آب آرام آرام زمین غیرقابل سکونت خواهد شد."
 
این وکیل کمی پیش از خودسوزی نامه خود را به چند رسانه ای‌میل کرده بود.
 
"دیوید باکل" پیشتر به قبول وکالت پرونده‌های مربوط به حقوق همجنسگرایان مشهور بوده است.
 
این نخستین باری است که یک فعال محیط زیست برای توجه دادن به مساله خطرات تغییرات اقلیمی خودکشی می‌کند.
 
گفتنی است دولت ترامپ پس از روی کار آمدن اجرای تعهدات دولت ایالات متحده آمریکا در چارچوب معاهده زیست محیطی پاریس را لغو کرد و آمریکا را از این پیمان جهانی زیست محیطی خارج کرد. با این حال بسیاری از فرمانداران ایالت‌های آمریکا و روسای برخی شرکت‌های بزرگ آمریکایی اعلام کرده‌اند به تعهدات خود در قبال معاهده پاریس پای‌بند خواهند ماند.

کد خبر : 47747270197
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)