جمعه 26 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1397 - 18:50:32
مشکلات ایرلاین ها پیرامون نرخ ارز

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- علیرضا منظری اصلی‌ترین مشکلات ارزی شرکت‌های هواپیمایی تهیه قطعه هواپیما اعلام کرد.

مشکلات ایرلاین ها پیرامون نرخ ارز
معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری اصلی‌ترین مشکلات ارزی شرکت‌های هواپیمایی تهیه قطعه هواپیما اعلام کرد.
 
علیرضا منظری در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز در خصوص مشکلات ارزی شرکت‌های هواپیمایی که اخیراً چالش‌های بسیاری برای آن‌ها در پی داشته است، عنوان کرد: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند در مواردی که می‌توانند پرداخت‌های ارزی خود را به تعویق بیندازند  و پس از اینکه مشکلات ارزی حل شد آن را پرداخت کنند.
 
وی افزود: در برخی از موارد هم طرف مقابل اجازه اینکه پول را بعد از اینکه مشکلات ارزی ایرلاین‌ها حل شد پرداخت کند، نمی‌دهد.
 
این کارشناس صنعت هوایی می‌گوید: برای مثال در فروش قطعه هواپیما، بسیاری در زمان تحویل، پول را دریافت می‌کنند از همین رو در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی برای تأمین قطعه با مشکلات جدی مواجه هستند.
 
منظری با بیان اینکه برای حل مشکلات ارزی ایرلاین‌ها جلسات متعددی با بانک مرکزی برگزار شده است، توضیح داد: به دلیل اینکه این یک تصمیم جدید از سوی دولت است برای اینکه بتواند راه‌حل و دستورالعمل‌های آن را تبیین کند؛ نیازمند زمان است.
 
معاون سابق سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «آیا فرودگاهی در سایر کشورهای دیگر بوده که خدمات فرودگاهی به ایرلاین‌های ایرانی در راستای مشکلات ارزی، ارائه ندهد؛ وجود داشته است؟» بیان کرد: خیر؛ تاکنون کار به آنجا نرسیده است.

کد خبر : 487117270297
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)