پنج شنبه 06  اردیبهشت 1403
تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 - 10:40:12
آلودگی استخرها عامل بیماری‌های چشمی

با آغاز فصل گرم تابستان، افزایش میزان استقبال افراد از استخرهای عمومی برای شنا نیز به چشم می‌خورد. از این‌رو یک فوق تخصص شبکیه برای جلوگیری از ابتلا به عفونت‌های چشمی توصیه‌های مهمی ارائه کرد.

آلودگی استخرها عامل بیماری‌های چشمی

دکتر هوشنگ فقیهی اظهار داشت: وجود کلر در آب استخرهای عمومی منجر به تحریک پذیری چشم می‌شود، بنابراین استفاده از عینک‌های مخصوص شنا به عنوان محافظ تا پایان شنا اهمیت خاصی دارد.

وی توصیه کرد: افرادی که از زمان عمل آب مروارید، لیزر یا لیزیک چشمشان زمان زیادی نگذشته بهتر است برای شنا اقدام نکنند مگر این که یک ماه از زمان درمان شان گذشته باشد.

این چشم پزشک گفت: به طور کلی آب استخرها آلوده است و حتی آب برخی از استخرها به مدت 1 تا 2 سال تعویض نمی شود. قرمزی چشم بعد از پایان شنا به دلیل وجود کلر در آب، طبیعی بوده که خود به خود برطرف می شود.

وی با اشاره به این که به دلیل آلودگی آب استخر میزان ابتلا به بیماری های پوستی و چشمی به وفور دیده می شود، گفت: ایجاد ترشحات عفونی، تاری دید، چسبندگی پلک ها به یکدیگر، ترس از نور و اذیت شدن چشم حین مواجه با نور، حاکی از آلودگی چشم فرد بر اثر شنا در استخرهای عمومی و البته آلوده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران توصیه کرد: در صورت بروز چنین علائمی حتمأ باید با مراجعه فوری به چشم پزشک با تجویز داروهای مربوطه از بروز مشکلات جدی برای بیمار جلوگیری شود.


منبع : شفا آنلاین/کد خبر : 52312180493
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)