پنج شنبه 22 آذر 1397
تاریخ انتشار : 24 مهر 1397 - 13:53:23
انتشار کتاب مجموعه دستورالعمل های پایش آلاینده ها

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- کتاب مجموعه «دستورالعمل های پایش آلاینده های محیط زیست»با هدف گردآوری روش ها و دستورالعمل های فنی و تخصصی ملاک عمل در سنجش و پایش آلاینده ها توسط دفترپایش فراگیر تهیه شده است.

انتشار کتاب مجموعه دستورالعمل های پایش آلاینده ها
کتاب دستورالعمل های پایش آلاینده های محیط زیست، حاصل تلاش جمعی کارشناسان دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست بوده و می تواند بعنوان کتابی مفید برای متخصصان و کارشناسان مبحث آلودگی ها مورد استفاده قرار گیرد.
گستره کاربرد این کتاب برای پایش آلاینده های منتشره از منابع مختلف در کشور اعم از منابع زیستی و نشر بوده و از یک سو برای آزمایشگاه های معتمد سازمان حفاظت محیط زیست به منظور اجرای مطلوب خوداظهاری در پایش واحدهای صنعتی و غیرصنعتی و از طرف دیگر برای واحدها و نهادهایی که به نحوی پایش و سنجش کیفی آلاینده ها را بر عهده دارند، قابل استفاده خواهد بود.
پیشرفت سریع فناوری، پویایی موضوع و بروز آلاینده های نوظهور، ضرورت بروزرسانی و توسعه دستورالعمل ها و روش ها را غیرقابل اجتناب می کند و بهبود و ارتقای آن همچنان در دستورکار بخش های تخصصی دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود. 
این کتاب شامل بخش های سنجش پارامترهای فیزیک و شیمیایی، خاک، فلزات سنگین، هیدروکربن های نفتی و سموم، آماده سازی نمونه، بیولوژی، پارامترهای محیطی هوا و صدا، منابع ثابت آلودگی هوا، پایش لحظه ای منابع زیستی و نشر آلاینده، نمونه برداری مشتقات آلاینده های دی اکسین و فوران، روش ها و تجهیزات اندازه گیری آلاینده های محیط زیست، پارامترهای مشمول خوداظهاری در پایش آلودگی و تعرفه دریافت وجه برای خدمات آزمایشگاهی است.
کتاب دستورالعمل های پایش آلاینده های محیط زیست مشتمل بر 13 بخش و 352 صفحه در مهر 1397 با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست توسط انتشارات حک منتشر شده است.
 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست/کد خبر : 53637240797
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)