پنج شنبه 22 آذر 1397
تاریخ انتشار : 06 آبان 1397 - 17:33:25
شروع طرح جامع مدیریت پسماند خوزستان در پایان سال آینده میلادی

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- سخنگوی هیئت آلمانی ابراز امیدواری کرد با ورود هیئت های  آلمانی و  سرمایه گذاران بتوانیم در پایان سال آینده میلادی پروژه طرح  جامع مدیریت پسماند در خوزستان شروع به کار نماید.

 
 شروع طرح جامع مدیریت پسماند خوزستان در پایان سال آینده میلادی
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- ساتیا نارا استاد دانشگاه در حوزه مدیریت مواد زائد در دانشگاه روستوک آلمان به عنوان سرگروه و سخنگوی هیئت آلمانی در بازدید از پسماند استان خوزستان با بیان ابراز رضایتمندی خود از این بازدید گفت: از بازدیدهای انجام شده ابراز رضایت داریم و نقش اداره کل محیط زیست خوزستان خیلی مهم و همکاری این مجموعه  در هماهنگی جلسات بسیار عالی بود و اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار گروه قرار گرفته و این شروع خوبی برای پروژه است که با کسب اطلاعات امیدواریم همکاری خوبی در انجام پروژه مدیریت پسماند در استان خوزستان داشته باشیم.
 وی در  بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به مشاهداتی که از استان خوزستان داشتیم از لحاظ تنوع پسماند ، بازیافت و دفن پسماند پتانسیل بالایی در استان خوزستان وجود دارد و ما امیدواریم با انجام مکانیزم های لازم، تکنولوژی های نو را در استان خوزستان وارد نماییمم.
ساتیا نارا به مشکلات این برنامه اشاره نمود و گفت: باید با تدابیر و راهکارهای مناسب بتوانیم  این پروژه‌ها را در استان اجرایی نماییم و با توافقی که بین کشور ایران و آلمان صورت می‌گیرد، بتوانیم یک راهکار  مناسب برای انتقال تکنولوژی در زمینه مدیریت پسماند در ایران ایجاد شود. 
 سخنگوی هیئت آلمانی ابراز امیدواری کرد با ورود هیئت های  آلمانی و  سرمایه گذاران بتوانیم در پایان سال آینده میلادی پروژه طرح  جامع مدیریت پسماند در خوزستان شروع به کار نماید.
 وی در زمینه  فعالیت مدیریت پسماند گفت: مذاکراتی شرکت های آلمانی در ایران داشته اند و توانسته اند شرکت‌ها و دانشگاه‌هایی که توان همکاری در این پروژه با کشور آلمان دارند را شناسایی کنند و با بعضی از آنها وارد مذاکره شدند و عملاً پروژه مدیریت پسماند در خوزستان آغاز شده  ولی برای  کار اجرایی ، امیدواریم در پایان سال میلادی آینده آغاز شود. 
 مورتون همخوس دکترای قانونگذاری در محیط زیست و نماینده شرکت ادلفی از کشور آلمان که یکی دیگر از اعضای این هیئت بود،گفت: مطمئناً شرکت های آلمانی با توجه به پتانسیل بالای موجود در استان خوزستان می‌توانند در این استان کار و فعالیت داشته باشند و درخصوص راهکارهای مناسب ، این شرکت ها می توانند با دولت آلمان جهت انجام کار وارد مذاکره شوند. وی سفر خود به ایران و استان خوزستان را بسیار مفید دانست و گفت: با کسب اطلاعات از وضعیت مدیریت پسماند می‌توانیم ارزیابی خوب و راهکارهای مناسبی برای اجرایی شدن پروژه مدیریت پسماند داشته باشیم.
 همخوس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من برای اولین بار است که به ایران سفر کردم و از استقبال خوب مردم ایران  که به گرمی ما را پذیرفتند و امیدوارم که بتوانیم راهکارهای مناسبی در زمینه مدیریت پسماند در این کشور اجرایی نماییم.
 وی استقبال خوب  مردم ایران را نشانه خوبی برای فعالیت سرمایه گذاران آلمانی در ایران دانست  و ابراز امیدواری کرد که بتوان از  ظرفیت بالای تکنولوژی در زمینه مدیریت پسماند در استان خوزستان بهره گیری شود .
 محمد بسیم  نماینده شرکت بلک‌ فارست  نیز در زمینه کار در ایران و با توجه به اینکه شرکت بلک فارست کارهای مختلفی در زمینه مدیریت پسماند در ایران انجام داده است ،گفت: استان خوزستان پتانسیل بالایی در زمینه مدیریت پسماند دارد به همین خاطر امیدواریم بتوانیم در قسمت پسماند صنعتی و خطرناک در این استان فعالیت داشته باشیم.
 وی گفت: در حال حاضر این شرکت با شرکت گاز ایران در زمینه مشاوره پسماند فعالیت می نماید و شرکت بلک فارست در زمینه مشاوره پسماندهای خطرناک دارای تجربه بالایی می باشد و در حال حاضر در کشورهای اردن،امارات متحده،  گواتمالا و شمال عراق فعالیت می نماید .
بسیم  نیز ابراز امیدواری کرد که بتوانند در استان خوزستان با توجه به تنوع و گستردگی پسماندها فعالیت داشته باشند.
 لازم به ذکر است این هیئت 5 نفره  پیرو تفاهم نامه بین دولت های ایران و آلمان و همچنین تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست کشور و وزارت محیط زیست کشور آلمان در خصوص همکاری در زمینه انرژی‌های نو، مدیریت پسماند و بهره‌گیری از تکنولوژی نوین در کنترل آلودگی‌ها به استان خوزستان سفر کرده است.

کد خبر : 54087060897
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)