سه شنبه 02 بهمن 1397
تاریخ انتشار : 06 دی 1397 - 09:31:17
میزان اعتبارات سازمان محیط زیست در لایحه بودجه 98 چقدر است؟

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- معاون مرکز برنامه ریزی، تحول اداری و بودجه سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اعتبارات این سازمان در سال 97 حدود 254 میلیارد تومان بود که امسال با 47 درصد افزایش در لایحه بودجه به 373 میلیارد تومان رسید.

 

میزان اعتبارات سازمان محیط زیست در لایحه بودجه 98 چقدر است؟

مینا ابراهیمی اظهار داشت: اعتبارات سال 98 سازمان محیط زیست در بخش تملک دارایی و هزینه ای افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: در بخش طرح های تملک دارایی 35 درصد افزایش اعتبار در لایحه بودجه لحاظ شده که مربوط به طرح هایی درباره افزایش هوشمندسازی مناطق برای نظارت و پایش آنها و فرهنگ سازی و پیام رسانی زیست محیطی است.

وی افزود: اعتبار این بخش در سال 97 حدود 173 میلیارد تومان بود که در سال 98 به 234 میلیارد تومان افزایش یافت، یعنی افزایش 35 درصدی داشته است.

ابراهیمی گفت: همچنین به برخی از مناطق مانند پارک ملی گلستان با توجه به اهمیت ملی که دارند نگاه ویژه ای شد و طرح جداگانه ای با اعتباری حدود 8 میلیارد تومان برای آن تعریف شده است.

وی به بخش دیگر اعتبارات سازمان محیط زیست اشاره کرد و افزود: بخش دیگر بخش هزینه ای است که اعتبارات سال 98 در آن رشدی حدود 80 درصد داشته است، البته این افزایش به علت ایجاد برنامه ارتقای پوشش حفاظتی مناطق تحت مدیریت و حمایت از محیط بانان بود که بیشتر مربوط به محیط بانان می شود که عمدتا صرف ارتقای معیشت این قشر می شود و حدود 35 میلیارد تومان است.

به گفته معاون مرکز برنامه ریزی تحول اداری و بودجه سازمان حفاظت محیط زیست، البته اگر این رقم را در نظر نگیریم افزایش بخش هزینه ای حدود 17 درصد است.

ابراهیمی گفت: همچنین اعتباری حدود 10 هزار میلیارد تومان برای بخش پسماند در نظر گرفته شده که مربوط به صندوق ملی محیط زیست است.

براساس ماده 216 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، پس از توزیع لایحه بودجه نمایندگان مجلس 10 روز فرصت دارند که پیشنهادهای خود را به کمیسیون های تخصصی مربوطه ارائه کنند.

کمیسیون‌های تخصصی هم موظفند حداکثر تا 15 روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند و این کمیسیون حداکثر ظرف 15 روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌ های تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا 15 روز با موافقت هیات رئیسه مجلس قابل تمدید است.

 


منبع : ایرنا/کد خبر : 56627061097
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)