سه شنبه 03  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 22 دی 1397 - 06:37:00
محیط زیست هنوز برای مردم بی اهمیت است.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با وجود گذشت حدود چهل سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته ایم فرهنگ سازی مطلوبی برای حفاظت از محیط زیست انجام دهیم و امروز برخی از مسایل این حوزه برای مردم بی اهمیت است.

 

محیط زیست هنوز برای مردم بی اهمیت است.

اصغر دانشیان روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل محیط زیست استان کرمان افزود: موضوع محیط زیست امروز در دنیا به عنوان اولویت نخست پذیرفته شده و روسای جمهوری این کشورها به سبب اهمیت این حوزه شخصا ریاست شورای عالی محیط زیست را برعهده می گیرند.

وی اظهار داشت: ریختن زباله در طبیعت در کشورهای توسعه یافته جرم تلقی می شود اما در ایران به راحتی این اقدام توسط مردم انجام می شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه این سازمان امروز با جنگندگی و فریاد توانسته برای مسئولان ارشد نظام اهمیت محیط زیست را تفهیم کند، گفت: ابتدا باید مجاب شویم و سپس زیر مجموعه خود را در راستای یک هدف هدایت کنیم.

وی عنوان کرد: یک دهه پیش از ماجرای دریاچه ارومیه رئیس سازمان محیط زیست مشکل آب را گوشزد کرد اما کسی به این اخطار توجه نکرد و امروز سوز بی آبی با تمام وجود در کشور احساس می شود.

دانشیان با بیان اینکه تفویض اختیارات از سازمان حفاظت محیط زیست کشور به استان ها، مدیران کل استان ها را از خواب بیدار کرده است افزود: فرایند زمان بر صدور مجوزها کاهش یافته و در این زمینه خود استان باید مسئولیت کارشان را بپذیرد.

وی اضافه کرد: طی بیش از یکسال گذشته 280 طرح بزرگ نیمه تمام در کشور تعیین تکلیف شد و با این اقدام ضمن تحقق توسعه پایدار، اشتغالزایی خوبی در کشور رقم خورده است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: مدیریت در نظام جمهوری اسلامی قلبی بوده و دستوری نیست و امروز توجه به نیروی انسانی باید اساسی ترین وظیفه در بین مدیران باشد.

وی بیان کرد: نوع رفتار، برخورد و کردار باید بدون جناح بندی و باند بازی در مجموعه محیط زیست باشد و امروز باید استعدادهای استان کرمان شناسایی و از آنان استفاده شود.

دانشیان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید مدیرانی تربیت کند که جایگزین مدیران آینده کشور باشند لذا در این سازمان از افراد خارج از سازمان استفاده نمی شود.

 


منبع : ایرنا/کد خبر : 57227221097
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)