سه شنبه 03  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 22 دی 1397 - 17:14:26
سایبان های گیاهی هوشمند برای مقابله با تاثیرات تغییر اقلیم

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- یک استارتاپ فرانسوی طرح جدیدی را برای سبز کردن شهرهای مدرن با استفاده از سایبان های گیاهی هوشمند و مجهز به تجهیزات الکترونیکی ارائه کرده است که می تواند به مقابله با تاثیرات تغییرات آب و هوایی کمک کند.

سایبان های گیاهی هوشمند برای مقابله با تاثیرات تغییر اقلیم
پایگاه خبری سی نت: این استارتاپ که نمونه ای از این سایبان های سبز را در نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی CES 2019 رونمایی کرد، به جای خیابان ها و کوچه ها، بام ساختمان های شهری را به عنوان هدف خود برای ایجاد باغ های سبز هوشمند تعیین کرده است.
شرکتیاد شده برای این منظور مجموعه ای از گیاهان رونده را روی چارچوب هایی انعطاف پذیر و سبک رشد می دهد که هم به شکل سایبان های مستقل و هم به شکل مجموعه ای بزرگ از سایبان های سبز برای ایجاد یک سقف گیاهی با پوشش متنوع کاربرد دارند. 
حسگرهایی که درون گلدان ها و سایبان ها تعبیه می شوند، امکان نظارت بر میزان رطوبت گیاهان و دمای زیر سایبان را با استفاده از یک برنامه موبایل فراهم می کنند. 
در این طرح، یک سیستم آبیاری هوشمند با استفاده از انرژی خورشیدی، به صورت خودکار وظیفه آبیاری گیاهان را برعهده دارد.
در حال حاضر شرکت مزبور پروژه ای را در شهر تولوز فرانسه راه اندازی کرده و دو درخواست ثبت اختراع را برای این طرح ارائه کرده است. 
هدف بلندمدت این طرح افزایش تحمل شهرها در برابر تغییرات آب و هوایی از طریق بهبود پوشش گیاهی و زمینه سازی برای وضع مقررات جدید در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی است. 

منبع : ایرنا/کد خبر : 57267221097
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)