سه شنبه 25 تیر 1398
تاریخ انتشار : 02 بهمن 1397 - 14:33:19
سامانه کنترل هوشمند، مصرف آب را تا 50 درصد کاهش می دهد.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به طراحی و بومی سازی سامانه های هوشمند نظارت و کنترل پروژه های آبرسانی از راه دور شده است.

 

سامانه کنترل هوشمند، مصرف آب را تا 50 درصد کاهش می دهد.

الهه لطفی زاده مدیر داخلی شرکت دانش بنیان «سپنتا مدار پایا تراشه» افزود: این سامانه ها به منظور نظارت، کنترل و گزارش گیری در فرایندهای صنعتی، پروژه های آبرسانی گلخانه ها، بخش کشاورزی و مزارع طراحی و پیاده سازی شده اند و به دلیل طراحی بومی از قابلیت گسترش در پروژه های مختلف با توجه به نیاز مشتری برخوردار است.

وی تاکید کرد: استفاده از این تجهیزات دانش بنیان در حوزه مدیریت یکپارچه و بهره وری بهینه از منابع، کاهش 50 درصدی مصرف آب و 30 درصدی مصرف برق را بدنبال داشته است.

مدیر داخلی این شرکت دانش بنیان در ادامه همچنین اظهارکرد: این شرکت همچنین موفق به طراحی و ساخت سنسورهایی برای تشخیص میزان دما، رطوبت و نور محیط و همچنین سنسوری برای سنجش میزان رطوبت خاک شده است که از پارامترهای اساسی در گلخانه ها و مزارع و تعیین کننده نیاز آبی و سایر پارامترهای محیطی برای گلخانه داران، کشاورزان و مزرعه داران برخوردار است.

وی افزود:این تجهیزات سخت افزاری که به همراه نرم افزارهای کاربردی تلفن همراه و ویندوز ارائه شده، امکاناتی نظیر نظارت مستمر، کنترل و گزارش گیری از اطلاعات به صورت نمودار و جداول را برای کاربران خود فراهم نموده اند.

لطفی زاده می گوید:در حال حاضر این شرکت دانش بنیان موفق به انجام بیش از 50 پروژه تله متری و اسکادا در پروژه های آبرسانی و تامین و انتقال آب روستایی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، چاه ها، مخازن و پروژه های آبرسانی فضای سبز شده است که مستندات خبر از کاهش مصرف آب و برق و همچنین کاهش هزینه های نیروی انسانی و تعمیر و نگهداری دارد.

به گفته وی، کاربران این سامانه از طریق نرم افزارهای کاربردی و با زبان فارسی در اختیار خود، در هرلحظه و هر مکان امکان صدور فرمان های کنترلی نظیر خاموش و روشن کردن الکتروپمپ ها و سایر تجهیزات کنترلی را دارا می باشند.

این مهندس با اشاره به استفاده از تجهیزات هوشمند این شرکت دانش بنیان در تعدادی از پروژه های کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: استفاده از تجهیزات هوشمند کنترل از راه دور این شرکت دانش بنیان در کنار رضایت کاربران خود، کاهش قابل توجه مصرف آب وبرق در بخش کشاورزی و مزارع را بدنبال داشته است.

وی با بیان اینکه، هزینه های طراحی، ساخت و راه اندازی این تجهیزات هوشمند در مقایسه با نمونه های وارداتی از کاهش قابل ملاحظه ای برخوردار است افزود: با توجه به سیاست های کلان کشور درخصوص حمایت از کالاهای ایرانی و تولیدات بومی، تولید انبوه و افزایش تقاضای بازار به طور حتم کاهش قیمت محصولات را نیز به دنبال خواهد داشت.

 


منبع : ایرنا/کد خبر : 57628021197
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)