دوشنبه 05 فروردین 1398
تاریخ انتشار : 09 بهمن 1397 - 09:57:27
راه اندازی سیستم پایش برخط سیار آب و پساب در عسلویه

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر گفت: نخستین سیستم پایش برخط سیار آب و پساب کشور در عسلویه این استان راه اندازی شد.

راه اندازی سیستم پایش برخط سیار آب و پساب در عسلویه
فرهاد قلی نژاد افزود: در نخستین مرحله از پایش کیفی آبهای محیطی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به عنوان یکی از منابع آسیب پذیر و حساس زیستی روی یکی از کانال های منتهی به جنگل های حرا منطقه نای بند با استفاده از سیستم پرتابل آنلاین پایش کیفی آب و پساب توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه با موفقیت انجام شد. 
وی بیان کرد: این اقدام برای پایش گسترده و مستمر منابع آب های سطحی و خروجی پساب واحدهای صنعتی نظیر پالایشگاه های گازی و صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه پارس جنوبی آغاز به کار کرده است. 
قلی نژاد ادامه داد: انتظار می رود با همکاری و تعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس این مهم در دوره های زمانی حداقل هر هفته یکبار در طول سال انجام شود. 
وی افزود: با توجه به توانایی دستگاه مورد نظر در مشخص کردن موقعیت جغرافیایی محل پایش به صورت طول و عرض جغرافیایی و قابلیت پیاده سازی نقاط روی نقشه گوکل ارث امکان رصد کردن لحظه به لحظه پایش ها در همه مناطق به صورت مستند و مستدل حاصل شده است. 
قلی نژاد گفت: این امر در شناسایی فوری و بموقع آلودگی نقاط و مراکز صنعتی آلاینده و مدیریت بحران های محیط زیستی و کنترل رخدادهای طبیعی و صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 
وی یادآور شد: تهیه و خرید این دستگاه بطور کامل منطبق بر معیارها و اصول استاندارد ملی پایش لحظه ای ایران به شماره 22315 صورت گرفته است. 
قلی نژاد ادامه داد: در صورت تامین منابع مالی و جذب نیروی کارشناس یا تکنسین ماهر و متخصص امکان ارتقا و افزایش سیستم یاد شده به منظور دستیابی به پایش گسترده و فراگیر وجود دارد. 
وی بیان کرد: به دنبال تحقق این مهم شناسایی و کنترل نقاط و مراکز آلاینده در سطح منطقه مانند شناگاه ها، بنادر صادرات محصولات گازی و پتروشیمی، صیادی و اسکله های خدماتی سایر مکان ها بخوبی و آسانی فراهم می شود. 

منبع : ایرنا/کد خبر : 57867091197
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)