دوشنبه 05 فروردین 1398
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1397 - 11:16:45
تخلفات ایران مال توسط هیأت کارشناسان رسمی دادگستری بررسی می شود

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- رئیس کمیته معماری شورای شهر در مورد آخرین وضعیت بررسی مجتمع ایران مال در کمیسیون ماده ١٠٠ توضیحاتی را ارائه کرد.

تخلفات ایران مال توسط هیأت کارشناسان رسمی دادگستری بررسی می شود
علی اعطا ، در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات ایران مال در کمیسیون ماده ۱۰۰ با بیان اینکه اطلاعاتی که بخش‌های مختلف شهرداری در مورد تخلفات این پروژه ارائه کردند، ناکافی و بعضاً غیر دقیق بوده است، گفت: با توجه به نواقصی که در گزارش‌های شهرداری وجود داشت، با تصمیم کمیسیون، پرونده به هیأتی متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع شد تا پرونده را بررسی کرده و گزارش قابل استنادی جهت ارائه به کمیسیون ماده ۱۰۰ تهیه کنند.
 
وی با بیان اینکه این هیأت سه نفره کارشناسان دادگستری، طی دو ماه اطلاعات شهرداری را به عنوان شاکی، صحت سنجی و تدقیق و تکمیل می‌کنند، گفت: کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز ضمن مطالعه نظر هیأت سه نفره کارشناسان رسمی و بررسی دیگر گزارش‌ها، رأی خود را صادر خواهد کرد.
 
اعطا در پاسخ به سوالی مبنی بر طولانی شدن رسیدگی به تخلفات این پرونده، گفت: دقت داشته باشید که ایران مال، بزرگترین پرونده کمیسیون ماده ١٠٠ بوده است و مسائل پیچیده و چندلایه‌ای دارد که رسیدگی به آنها زمان بر است.
 
عضو کمیسیون ماده ١٠٠ در مورد بهره برداری از سینماهای این پروژه در جشنواره فیلم فجر در حالی که پرونده تخلفات مفتوح است، ادامه داد: رویه این است، هنگامی که پرونده ساختمانی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می‌شود فعالیت در کارگاه ساختمانی متوقف شود، اما در این مورد خاص این اتفاق نیفتاده است و استدلال شهرداری این است که با توجه به تعداد زیاد افراد شاغل در پروژه و تبعات اجتماعی ناشی از تعطیلی پروژه، کارگاه ساختمانی تعطیل نشود تا رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ صادر شود. هرچند این کار به لحاظ حقوقی جای اما و اگر دارد. در هر صورت به دلیل پیچیده بودن موضوع و اطلاعات ناکافی رسیدگی به این پرونده زمان بر شده است، اما من از احتمال بهره برداری از بخش‌هایی از آن اطلاعی ندارم.
 
انتهای پیام

منبع : ایسنا/کد خبر : 581210151197
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)