دوشنبه 05 فروردین 1398
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1397 - 10:41:06
اجرای طرح مهار گرد و غبارهای سیستان از اول سال آینده

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: رئیس جمهوری به دلیل حساسیت موضوع مهار گرد و غبار در کشور از رهبر معظم انقلاب تقاضای 150 میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی کرده است تا با اولویت منطقه سیستان از ابتدای سال آینده مشکلات مردم در این حوزه حل شود.

اجرای طرح مهار گرد و غبارهای سیستان از اول سال آینده
عیسی کلانتری در چابهار اظهار داشت: طرح مهار گرد و غبارهای منطقه سیستان پس از تایید منابع مورد نیاز از ابتدای سال آینده اجرایی می شود.
وی بیان کرد: توفان ها و گرد و غبار مساله جدی در منطقه سیستان است و مردم سالها با این مشکل مواجه و از آن رنج می برند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: رئیس جمهوری به شدت پیگیر حل این مساله هستند تا در حداقل زمان ممکن مشکل گرد و غبارها حل شود.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: بادهای 120 روزه سیستان به 150 تا 160 روز رسیده است و باید قدم اساسی برای مقابله با این پدیده مخرب برداشته شود.
کلانتری گفت: آبی در تالاب بین المللی هامون نیست و مهار گرد و غبارها و ریزگردها با توجه به ترکیب آب، غیرآب و مهار غیر زنده گرد و غبار مشکل است و ضروریست اقدامات لازم انجام تا مردم بیش از این اذیت نشوند.
به گزارش ایرنا ، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و هیات همراه از منطقه آزاد، شهرک پتروشیمی، سایت پرورش گاندو ریکوکش، بندر شهید بهشتی و از ظرفیت های حیات وحش و محیط زیست چابهار بازدید و در نشست هایی مسائل و مشکلات زیست محیطی طرح های بزرگ نظیر پتروشیمی را بررسی کردند. 
کلانتری همچنین در نخستین نشست شورای محیط زیست منطقه آزاد چابهار شرکت کرد.

منبع : ایرنا/کد خبر : 58157161197
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)