جمعه 28 تیر 1398
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1397 - 13:23:58
امکان افزایش سقف بودجه شهرداری تهران تا ۲۰ هزار میلیارد تومان

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهر تهران در حوزه‌هایی همچون پسماند، فضای سبز، خدمات شهری و … اظهار کرد: می‌توان سقف بودجه شهرداری تهران را تا ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

امکان افزایش سقف بودجه شهرداری تهران تا ۲۰ هزار میلیارد تومان
محمود میرلوحی در یکصدوبیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران گفت: در خصوص بودجه سال آینده شهرداری تهران شورای شهر دوره پنجم محدودیت‌هایی دارد و در مورد تامین منابع، اصلاح ساختار و شیوه، هزینه‌کرد بودجه، قدرت محدودی داریم. در کمیسیون بودجه و تلفیق همه اعضا شاهد بودند من اعتقاد داشتم سطح بودجه را تا ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌توان افزایش داد، چرا که ظرفیت‌های تهران بسیار زیاد است و می‌توانیم از این ظرفیت‌ها بهره مناسبی داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: با همه تنگناهایی که وجود دارد در حوزه‌هایی همچون پسماند، شهرسازی، محیط زیست و خدمات شهری اقدامات موثری می‌توانیم داشته باشیم. سال آینده منابع ما بالاتر از این رقم خواهد بود، اما این به این معنا نیست که مشکلات را نمی‌بینیم. منابع پایدار در شهرداری تهران می‌تواند تا ۴۰ درصد رشد داشته باشد.
 
این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در سال آینده می‌توانیم به این رشد منابع پایدار برسیم. می‌توانیم در حوزه پسماند منابع درآمدی را افزایش دهیم و همچنین در حوزه فضای سبز و بوستان‌های شهر تهران ۷۵۰ هزار مترمربع دکه و مغازه وجود دارد که می‌توانیم با بهره‌گیری درست از آنها در جهت تامین منابع مالی گام برداریم و در این حوزه تبصره‌های خوبی داشته باشیم.
 
انتهای پیام
 
 
 
 

منبع : ایسنا/کد خبر : 589911121297
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)