جمعه 28 تیر 1398
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1397 - 11:19:34
افتتاح راه آهن قزوین - رشت، مهمترین پروژه سفر به گیلان است

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح پروژه های مختلف در گیلان گفت: افتتاح راه آهن قزوین - رشت مهمترین پروژه سفر به این استان است.

افتتاح راه آهن قزوین - رشت، مهمترین پروژه سفر به گیلان است
حسن روحانی صبح چهارشنبه در فرودگاه سردارجنگل رشت در جمع خبرنگاران،با خوشحالی از حضور در میان مردم مرزدار و میهمان نواز این استان اظهار کرد: بخش بزرگی از پروژه ها امروز و بخشی نیز فردا افتتاح می شود که مهمترین پروژه افتتاح راه آهن قزوین - رشت و آغاز عملیات اجرایی خط ریلی رشت - آستاراست و طرح ها و پروژه های عمرانی که برای این سفر مد نظر قرار دادیم، در شورای اداری فردا مطرح خواهد شد.
رئیس جمهوری در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این سفر مایه خیر و برکت برای گیلان باشد.
حجت الاسلام روحانی تا دقایقی دیگر در جمع مردم استان گیلان و در ورزشگاه شهر لاهیجان سخنرانی می کند.
به گزارش ایرنا افتتاح رسمی راه آهن قزوین - رشت ، آغاز عملیات اجرایی تکمیل هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین - رشت در محدوده منجیل شهرستان رودبار و نشست توسعه استان از برنامه های امروز سفر رئیس جمهوری اعلام شده است. 
حجت الاسلام روحانی صبح فردا در شورای اداری استان حضور می یابد و پس از آن؛ در نشست خبری با اصحاب رسانه روند پیشرفت و توسعه گیلان و مصوبات را اعلام می کند. 
در جریان سفر دو روزه رئیس جمهوری به استان، 51 پروژه افتتاح و عملیات اجرایی پنج پروژه نیز آغاز می شود؛ در مجموع برای 56 پروژه یادشده، چهار هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه و در نظر گرفته شده است. 
مهمترین پروژه افتتاحی، بهره برداری رسمی از خط آهن قزوین - رشت با یک هزار و 850 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و مهمترین طرحی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز می شود، هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین - رشت در محدوده رودبار با اعتبار اولیه 400 میلیارد تومان است. 
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و نیز اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چندین پروژه مهم عمرانی و صنعتی به گیلان سفر کرده بود. 

منبع : ایرنا/کد خبر : 591017151297
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)