دوشنبه 05 فروردین 1398
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1397 - 11:26:27
150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری اختصاص یافت

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان-  رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اختصاص 150 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های آبخیزداری و آبخواندرای برای سال 98 خبر داد.

150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری اختصاص یافت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «خلیل آقایی» سه شنبه به همراه جمعی از مدیران و کارکنان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل افزود: امسال از محل تخصیص 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی، در 6 هزار و 84 نقطه از کشور طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شد که این طرح ها به زودی در مراسمی به بهره برداری می رسد.
وی اظهارداشت: با توجه به بارش های مناسب امسال، آثار این پروژه ها در اراضی پایین دست، چشمه ها، قنات ها و چاه ها برای مردم ملموس بود.
وی ادامه داد: پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری به منظور استحصال آب و توسعه پوشش گیاهی در سال 98 نیز ادامه خواهد داشت.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه شرایط اعتباری برای اجرای این طرح در سال 98 بهتر از سال 97 است، تصریح کرد: اعتبارات سال 98 در حوزه آبخیزداری تقریبا دو برابر شده است.
آقایی درباره عملیات مربوط به مهار ریزگردها نیز گفت: امسال نزدیک به 100 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای مهار ریزگردها تخصیص یافت.
وی افزود: مالچ پاشی یکی از اقدامات برای تثبیت شن های روان است و در این راستا امسال پیش بینی ما 10 تا 15 هزار هکتار مالچ پاشی در 6 استان کشور همچون خوزستان، سیستان و بلوچستان، ایلام، هرمزگان و کرمان است.

منبع : ایرنا/کد خبر : 59127151297
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)