جمعه 28 تیر 1398
تاریخ انتشار : 06 فروردین 1398 - 18:16:23
توفان مسیر زاهدان - بم را بست.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم عصر امروز سه شنبه به دلیل توفان شدید و کاهش دید بسته شد.

 

توفان مسیر زاهدان - بم را بست.

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان از امروز تا روز جمعه در نواحی مرکزی، نوار شرقی و غربی استان شاهد ورزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم بود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سرعت وزش باد در این مدت به افزون بر80 کیلومتر بر ساعت می رسد از رانندگان درخواست می شود با احتیاط تردد کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان همچنین از بازگشایی مسیر مسدود شده ناشی از سیلاب ایرنشهر- خیرآباد خبر داد و افزود: با فروکش کردن آب رودخانه های محلی این مسیر که از چهارم فروردین بسته شده بود عصر امروز بازگشایی شد.
به گفته رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان شروع شده است به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.
محمود دیانتی اظهار داشت: امروز وزش باد شدید پدیده غالب زاهدان و برخی نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان بوده به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی این شهر به 19 متر بر ثانیه معادل 68 کیلومتر بر ساعت رسیده است.
وی افزود: وزش باد با سرعت 16 متر بر ثانیه معادل 58 کیلومتر بر ساعت در نصرت آباد نیز در جریان است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وزش باد سبب خیزش گرد و غبار و کاهش دید افقی در نواحی مستعد شده است، ادامه داد: براساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی تا فردا چهارشنبه آسمان سیستان و بلوچستان ابری خواهد بود
وی افزود: امروز در شهرهای شمالی و ارتفاعات مرکزی و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان شرایط برای بارش های پراکنده باران گاهی رعد و برق و تندباد موقتی مهیاست
دیانتی با بیان اینکه بعد از ظهر امروز وزش باد شدت بیشتری خواهد داشت، ادامه داد: تا جمعه در زاهدان و سایر نواحی مرکزی، نوار شرقی و نوار غربی سیستان و بلوچستان وزش باد شدید با سرعت 60 تا 80 گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت رخ خواهد داد.

 

 


منبع : ایرنا/کد خبر : 597117060198
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)