چهارشنبه 04  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 08 فروردین 1398 - 10:03:04
زمان ترمیم آسیب‌های وارده به راه و خط‌آهن در گلستان

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- وزیر راه و شهرسازی گفت: بلافاصله بعد از فروکش کردن آب، بخش‌هایی از راه و خط راه‌آهن در استان گلستان که برش داده شده، ترمیم می‌شود.

 

زمان ترمیم آسیب‌های وارده به راه و خط‌آهن در گلستان

محمد اسلامی چهارشنبه پس از بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توپولوژی این منطقه به گونه‌ای است که به سمت دریا شیب ندارد و این شکل کاسه‌ای بودن موجب ساکن شدن آب شده است.

 

وی افزود: حجم بارش‌ها به حدی بود که این رودخانه تاکنون چنین آبی به خود ندیده بود و بخشی از آب به سمت دشت جریان پیدا کرد.

 

اسلامی با بیان این‌که سیل آسیبی در منطقه آق‌قلا و گمیشان به راه‌ها وارد نکرده است، تصریح کرد: بنا به تصمیم مقامات محلی برش‌هایی در جاده و ریل راه‌آهن برای تسریع در خروج آب ایجاد شد و بعد از فروکش کردن آب بلافاصله آن‌ها را ترمیم خواهیم کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هدف دولت این است که تخلیه آب به خصوص در آق‌قلا که بیشترین آب‌گرفتگی را داشته، هرچه سریع‌تر صورت گیرد.

 

وی با بیان این‌که ارزیابی خسارات به منازل مسکونی توسط بنیاد مسکن انجام شده است، گفت: ۱۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی دچار آسیب شده که ۲ هزار واحد آن باید بازسازی شود و مابقی به تعمیر و مرمت نیاز دارد.

 

اسلامی بیان کرد: در جلسه امروز هیأت دولت در خصوص میزان تسهیلاتی بلاعوض یا کم‌بهره به واحدهای مسکونی آسیب‌دیده بحث شد و مصوبه آن به زودی ابلاغ خواهد شد.

 


منبع : ایسنا/کد خبر : 597717080198
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)