چهارشنبه 04  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 14 فروردین 1398 - 10:01:33
استاندار خوزستان؛
سدهای خوزستان پایدار هستند.

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- استاندار خوزستان از بازگشایی سدهای این استان و افزایش خروجی آنها به منظور ایجاد ظرفیت خالی جهت آمادگی برای بارش‌های هفته آتی و ذوب شدن برف‌ها خبر داد.

 

سدهای خوزستان پایدار هستند.

شریعتی با اشاره به آخرین وضعیت سدهای استان خوزستان گفت: این سدها در حال حاضر مشکل خاصی ندارند و از پایداری برخوردارند.

 

وی با اشاره به حجم ذخیره آب پشت سد کرخه افزود: در حال حاضر حجم آب پشت این سد حدود پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب، حجم آب پشت سد دز ۵میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب، سد کارون ۱۰میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب و سد مارون یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب و سد زهره ۶۰۰ میلیون مترمکعب است.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه توجه ویژه ما معطوف به کم شدن حجم خالی سدها طی بارش‌های اخیر بوده است، اظهار کرد: با توجه به افزایش بارش‌ها در سال آبی ۹۷ و ۹۸ و همچنین ذوب شدن برف‌ها، تلاش می‌کنیم تا تعادلی بین حجم خالی پشت سدها برقرار کنیم.

 

شریعتی با اشاره به حجم خروجی آب از سدهای مذکور نیز توضیح داد: در حال حاضر ۲هزار مترمکعب بر ثانیه میزان آب خروجی از سد کرخه است که این میزان در سد دز به ۳هزار و ۳۰۰ متر مکعب بر ثانیه و سد کارون تا ۱۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه می‌رسد.

 

وی با اشاره به تخلیه برخی از روستاهای استان خوزستان تصریح کرد: برخی از این روستاها دچار آبگرفتگی نشده بودند، اما به دلیل تهدید سیل و پیشگیری از حوادث احتمالی جمعیت ساکن آنها را تخلیه کرده‌ایم.

 


منبع : ایسنا/کد خبر : 59958140198
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)