جمعه 28 تیر 1398
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1398 - 11:06:43
محیط زیست استان خوزستان به خبر «خطر آلودگی نفتی بر اثر سیل» واکنش نشان داد

اداره کل محیط زیست استان خوزستان به خبر «خطر آلودگی نفتی بر اثر سیل خوزستان» واکنش نشان داده و در نامه‌ای آورده است: آلودگی نفتی مربوط به یک حادثه کوچک در هفته گذشته، ناشی از آب گرفتگی یکی از تلمبه خانه‌های برداشت آب کشاورزی در مجاورت رودخانه بود که باعث شد مقدار محدودی گازوئیل وارد رودخانه شود و به‌سرعت نیز برطرف شد.

محیط زیست استان خوزستان به خبر «خطر آلودگی نفتی بر اثر سیل» واکنش نشان داد
 روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در واکنش به خبر «خطر آلودگی نفتی بر اثر سیل خوزستان» به نقل از احمد لاهیجان‌زاده - مدیر کل محیط زیست استان خوزستان - که جمعه روی خروجی ایسنا قرار گرفت - با انتشار جوابیه‌ای اعلام کرد: «خوشبختانه تاکنون حادثه آلودگی نفتی در زمان سیل در استان رخ نداده و مورد اشاره شده مربوط به یک حادثه کوچک در هفته گذشته، ناشی از آب گرفتگی یکی از تلمبه‌خانه‌های برداشت آب کشاورزی در مجاورت رودخانه بود که باعث شد مقدار محدودی گازوئیل وارد رودخانه شود و به‌سرعت نیز برطرف شد.»
 
در ادامه این جوابیه با تایید این نکته که «در این زمینه توضیحاتی به خبرنگار خبرگزاری محترم ایسنا در هفته گذشته داده شد»آمده است: آلودگی نفتی در رودخانه‌های استان خوزستان به هیچ وجه صحت ندارد. در این زمینه تاکید می شود که خطری از لحاظ آلودگی های نفتی، رودخانه‌های استان را تا به این لحظه تهدید نکرده و حادثه‌ای در این زمینه نیز رخ نداده است.
 
در پایان این متن از رسانه‌ها خواسته شده است تا با توجه به شرایط حساس استان خوزستان و نیاز مردم به آرامش و دسترسی به اخبار موثق، دقت لازم در انتشار اخبار اِعمال و از بزرگ نمایی حوادث کوچک جداََ خودداری شود.
 
توضیح ایسنا:
 
در تیتر مصاحبه به «خطر» آلودگی نفتی اشاره شده و نظر قطعی درباره «وجود» آلودگی نفتی داده نشده است همچنین فایل صوتی مصاحبه مدیرکل محیط زیست استان خوزستان  و اشارات او به تمام نکات مطرح شده در گفت و گوی منتشر شده موجود است.

منبع : ایسنا/کد خبر : 60477240198
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)