سه شنبه 24 تیر 1399
تاریخ انتشار : 06 شهریور 1398 - 08:08:28
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد؛
دوره های رخداد سیل های 100 ساله مشخص شد.

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- طبق نقشه های جدید سیل های 100 ساله، هر 1 تا 30 سال اتفاق می افتند. 

دوره های رخداد سیل های 100 ساله مشخص شد.

محققان دانشگاه Princeton، نقشه های جدیدی را تهیه کرده اند که سیلاب های ساحلی برای هر ایالت در سواحل شرقی را پیش بینی می کنند و پیش بینی ها حاکی از آن است که سیل های 100 ساله ممکن است هر 1 تا 30 سال در امتداد ساحل جنوب شرقی اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک رخ دهد.

در مقاله جدیدی که در ژورنال Nature Communications منتشر شده است، محققان افزایش سطح دریا و پیش بینی های وقوع و قدرت طوفان های گرمسیری را جمع آوری کردند تا نقشه ای از احتمال خطر سیلاب در امتداد ساحل شرقی ایالات متحده و خلیج مکزیک تهیه کنند. خطوط ساحلی در عرض جغرافیایی شمالی همانند نیوانگلند به دلیل افزایش سطح دریا ، با افزایش سطح سیل روبرو خواهند شد. کسانی که در عرض های جغرافیایی جنوبی تر و به ویژه در خلیج مکزیک قرار دارند به دلیل افزایش سطح دریا و افزایش طوفان در اواخر قرن بیست و یکم، سطح سیل بالاتر خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد:"برای خلیج مکزیک، ما فهمیدیم که اثر تغییر طوفان بیشتر از اثر افزایش سطح آب دریا برای 40 درصد شهرهای آن مناطق است .  بنابراین  اگر از اثرات تغییر اقلیمی طوفان غافل شویم، به میزان قابل توجهی تأثیر تغییرات اقلیمی این مناطق را دست کم می گیریم. "

محققان امیدوارند که ایجاد نقشه های دقیق تر - به ویژه نقشه هایی که مطابق با شرایط محلی که از سطح ایالت اختصاص یافته اند - به شهرداری های ساحلی کمک کند تا آماده شوند تا با تأثیر تغییرات آب و هوا روبرو شوند.

لین گفت: "سیاست گذاران می توانند تغییر ریسک فضایی را مقایسه کنند ، نقاط مهم را شناسایی کنند و تخصیص منابع را برای کاهش ریسک در اولویت قرار دهند.

 

 

 


منبع : ساینس دیلی/کد خبر : 64847060698
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)