جمعه 26 مهر 1398
تاریخ انتشار : 12 مهر 1398 - 10:28:41
با موضوع "تجربه فضای باغ ایرانی"؛
سومین همایش باغ ایرانی در تهران برگزار می شود.

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان-  سومین همایش باغ ایرانی با موضوع “تجربه فضای باغ ایرانی” در محل باغ فردوس تهران (موزه سینما) سالن فردوسی در تاریخ ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.

 

سومین همایش باغ ایرانی در تهران برگزار می شود.

این مراسم با حمایت مجله ی ویلا و پشتیبانی کمیسیون ملی یونسکوی ایران، انجمن مفاخر ایران برگزار می گردد. این همایش نگاهی نو می اندازد به ترویج تأثیر فرهنگ باغ ایرانی در سبک زندگی ایرانی معاصر به سمت بهره بردن از مفاهیم ارزشمند کهن الگوی ایرانی در لابه لای سطوح اجتماعی و میان همه مردم.

 

با تلاش‌های شکل گرفته هم اکنون ۹ باغ ایرانی ثبت جهانی شده است و علاقه‌ی خاص جامعه‌ی ایرانی به حفظ آثار هویتی شهرها و به خصوص باغات، گروهی از علاقمندان متخصص در امر معماری، شهرسازی و باغ‌سازی را برآن داشته تا به نحو ممکن در حفظ، احیا و گسترش باغ در شهرهای کشور تلاش نمایند.

 

در همین سو موسسه‌ی مطالعاتی جهانباغ ایرانیان از سال ۹۶ اقدام به برگزاری مراسم روز باغ ایرانی در روز ۲۰ مهر ماه مصادف با روز گرامی‌داشت حافظ کرده است.

 

در راستای اقدامات شکل گرفته در سال های گذشته امسال نیز با هدف نکو‌داشت ابعاد مادی و معنوی باغ ایرانی و ایجاد هویت فرهنگی مدرن از دل سنت باغ ایرانی، موسسه جهانباغ ایرانیان اقدام به برپایی سومین همایش باغ ایرانی کرده است.

 


منبع : معمارنیوز/کد خبر : 659911120798
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)